Teknolojinin Kadın Liderleri Aranıyor!

Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri’ne başvurular başladı

teknolojinin_kadin_liderleri

Microsoft ve KAGİDER’in işbirliğiyle hayata geçirilen ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ‘’Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri’’ yarışmasına başvurular başladı. Belki de bu yılın ödüllerinden biri sizi bekliyor!

21. yüzyılın bilişim teknolojilerinin çığır açıcı gelişmelerinin yüzyılı olduğu kadar, cinsiyet eşitliği ve kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesinin de yüzyılı olduğuna inanan Microsoft, kadınların teknoloji alanındaki başarılarını ve liderliklerini ödüllendireceği bir yarışmayı hayata geçiriyor.

Kadın girişimciliğinin sembol kuruluşu KAGİDER’in de desteklediği yarışmada 8 ayrı kategoride yarışacak kadın girişimcilerin 22 Nisan’a kadar microsoft.com/turkiye/teknolojininkadinliderleri adresindeki formu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor. Ödüller ise 17 Mayıs’ta gerçekleşecek olan tören ile sahiplerini bulacak.

Her fırsatta, katıldığımız her sohbette, teknolojinin korkulacak bir başlık olmadığını; klişelerden sıyrılıp, kadınlara yüklenen sıfatlardan silkelenirsek dijitalde kadınların da yeri olduğunu anlatmaya çalıştık hep. İşte bu yüzden geçen yıl 1.si düzenlenen yarışmaya bu yıl  biz de aday olduk. Gelin birlikte yarışalım! Bu vesileyle tanışalım, güçlerimizi birleştirelim ve kim bilir belki  projeler üretiriz! Kategoriler şöyle;

Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı

Genç Teknoloji Yıldızı

Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider

Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi

Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi

Yılın Başarılı Kadın CIO’su

Engelleri Aşan Kadın

Yılın Bilim Kadını

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.