Powerbank seçerken dikkat!

powerbank-seçerken

Dünya markası TP-LINK, akılı telefon ve tablet bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte giderek daha fazla kişinin yedek şarj cihazı satın aldığını belirterek, içinde pil bulunan bu ürünlerde kalite ve güvenliğe dikkat çekiyor. Oluşan talebe paralel olarak piyasada markasız ya da sahte powerbank’ların satışa sunulduğunu belirten TP-LINK Teknik Müdürü Önder Tayanç, güvenli olmayan powerbank’ların akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara zarar verebileceğini hatırlatıyor.

Powerbank Seçerken Dikkat!

Yetkililer yedek şarj birimi (powerbank) alacakların ürün tercihi yaparken dikkat etmeleri konusunda tüketicileri uyarıyor. Piyasada sahte ya da markasız çok sayıda ürün olduğunu belirten yetkililer, kaliteli, güvenilir markaların ürünlerinin tercih edilmesini öneriyorlar.

-Bildiğiniz, güvenilir markaları tercih edin!

-Güvenilir ve devamlılığı olan satış noktalarından alışveriş yapın!

Powerbanklarda kullanılan pilin içindeki maddelere değin uluslararası standartlar vardır. Markalı ürünlerin hem bu standartlara uygundur, hem de bağımsız test laboratuvarları tarafından test edildiklerini ve Çevre Bakanlığı’nın ilgili birimine ve TAP Federasyonu’na kayıt ettirerek ithal edilirler.

Kalitesiz powerbank’ların, içlerindeki pil ve çıkış/güç noktalarının kalitesizliği sonucu akıllı telefon ve tablet bilgisayarların piline ya da cihazın kendisine zarar vererek, bozulmasına, hatta yanmasına neden olabildiğine dikkat çeken Tayanç, “Bu nedenle hem markalı, hem de kullanılan cihaza uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Ayrıca tüm ürünlerde olduğu gibi powerbank seçimi yaparken de markanın Türkiye’de ofisi/resmi distribütörü olması, destek ağının bulunması, içinde kullanılan pilin markalı olması gibi olgulara dikkat edilmesini öneriyoruz.”

 

One thought on “Powerbank seçerken dikkat!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.