Bebek monitörü akıllı çorap

owlet

Giyilebilir teknoloji her gün biraz daha hayatımızın içinde yer almaya başlamışken, küçük çocuklar özellikle de bebekler için geliştirilen ürünler çıkıyor karşımıza. Akıllı çorap, Smart Sock bunlardan biri!

Bebek monitörü akıllı çorap, Owlet Baby Monitor

Ya bebeğimin nefesi durursa?

Çok tatsız konular bunlar ama malesef endişelerimiz ortak! SDSI (sudden death syndrome / ani bebek ölümleri) gece ya da gündüz uykusunda gerçekleşen ve tıbbi olarak açıklanamayan bir sendrom ve 1 yaşa kadar bebeklerin yaşamını tehdit ediyor. Yeni doğan’Bebeğim nefes alıyor mu?’ diye gözünü kırpmadan oturmak, uykusuz geçen saatler, endişe hali.. Bu monitör aslında ilk bu amaçla üretilmiş ve tabii ki daha da geliştirilmiş.bebek-derecesiHastanelerde parmağa takılan nabız ölçer ile aynı mantıkta çalışan bir sistemden fazlası değil aslında. Yıkanabilir, yumuşak, ince ve hafif, antialerjen bir kumaştan üretilmiş. Yıkarken içinden elektronik aksamı çıkarmak gerekiyor sadece. Üzerine çorap, body vb giydirilebiliyor. Özellikle 0-12 ay için üretilse de 18 aya kadar kullanılabiliyor. Kalp atışı ve oksijen seviyesi kayıt altına alınıyor.  owlet-babyBluetooth (BLE) ile çalışıyor, yanında istasyon denen bir parça ile geliyor. Patikten alınan bilgiler bluetooth ile istasyona aktarılıyor. Radyo dalgaları bu cihazdan telefonunuza gidiyor, cep telefonunuzun yaydığı dalgalardan 20 kat daha az dalga yaydığını söylüyor firma. Telefonunuzdaki uygulama ile her anın kayıdını görebiliyor, acil durumlarda ise uyarı alıyorsunuz. Smart Sock aplikasyonu, iOS sistemli her türlü Apple cihazla uyumlu.

“Teknoloji bizde yeni endişeler mi yaratıyor, yoksa yenilikler endişelerimizi mi yatıştırıyor?” döngüsünü sorgulasak da, çocuklar söz konusuysa sunulan imkanlara kayıtsız kalmak zor oluyor.

Owlet Baby Monitor’ün resmi sitesi için buraya, fiyat bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.