Meerkat ile Twitter’dan canlı video yayınlayın

Meerkat nedir?meerkat

Meerkat iOS bir uygulamadır, ücretsizdir. Canlı olarak Twitter’dan video paylaşmanıza yarar. Kullanımı son derece kolaydır. Buradan sayfasına ulaşabilirsiniz; indirdikten sonra ‘Stream’ tuşuna basıyor ve canlı yayına başlıyorsunuz. Hepsi bu.

Meerkat ile Twitter’dan canlı yayın

#annegözüyle incelediğimizde artısı nedir?

Birincisi, Instagram, Vine gibi zaman sınırlaması, video kesmesi, kırpması yok. Bastığınız anda yayında videonuz.

Yayınladığınız videoyu telefonunuzda saklayabilirsiniz ama Meerkat saklamaz, yani her hangi bir sayfadan tekrar izleme olanağı yok, siz yüklemedikçe.

Ancak takipçileriniz hem anında izlerler, hem retweet edebilirler, paylaşabilirler, link verebilirler. Ayrıca tüm etkileşimi canlı yaşarsınız; yorumları görürsünüz.

Dezavantajı nedir; şu an için yalnızca ios sistemde yani iPhone, iPad, iPod touch ile çalışıyor. Ve altını çiziyoruz -stream-e bastığınız anda o video, o görüntü tüm web’de canlı yayınlanıyor. Çocuğun, bebeğin eline telefonun veriyorsanız … aman dikkat! :-)

Bebek ilk adımlarını atıyor, stream’e bas, o anı baba da canlı görsün. Toplumsal bir olayın ortasında kaldın, bas, insanlar gerçekten ne olup bittiğini -sansürsüz- görsün. Bir konserdesin, bas, dostlarınla o coşkuyu paylaş. Bilmem anlatabildik mi?

Meerkat’ı bu linkten yükleyebilirsiniz.

 

 

One thought on “Meerkat ile Twitter’dan canlı video yayınlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.