Aynı cihazda birden çok instagram hesabı yönetmek için

coklu-instagram-hesabi

Instagram kullanıcıları için en büyük dertlerden biri , uygulamanın birden çok hesabı kontrole imkan vermemesi. Yani önce kendi hesabınızdan çıkıyorsunuz, sonra örneğin ‘iş icabı’ kullandığınız hesaba yeni baştan şifre girerek sign-in yapıyorsunuz.

Aynı telefonda şifre girmeden birden çok instagram hesabı yönetmek mümkün mü?

Yalnız birden çok hesap kullanmak zorunda olan kullanıcıların anlayabileceği bu çok çok sıkıcı durumu çözmek için bir kaç önerimiz var:

Phonegram

Instagram kullanıcı iseniz, bu programı instagram’dan çok daha fazlasını veriyor diyebiliriz. Kırpma, sığdırma sorunu, çoklu hesap yönetimi, çerçeve/yazı ekleme, süsleme vs, hepsi var. Sadece çoklu hesap için değil, normalde fotoğraf editleme için de kullanabileceğiniz bir aplikasyon. Buradan indirebilirsiniz. Yalnız sadece ücretli pro versiyona upgrade ettiğinizde reklamlardan kurtuluyor ve hesaplar arasında geçiş yapıyorsunuz. Ancak  instagram fotoğrafı yükleyemiyorsunuz.

Fotogramme

iOS kullanıcılarının kullanabileceği bu uygulama ile birden çok hesabınız arasında çok kolay geçiş yapabiliyor, istediğiniz kişileri ‘favoriler’e ekliyor, yatay ekran geçişleri ile yeni eklene hiç bir görseli kaçırmıyorsunuz. Bu uygulama ile fotoğraf ekleyemiyorsunuz, diğer her şeyi yapabiliyor, hesaplarınızı yönetebiliyorsunuz. Pratik ve akıcı. Buradan yükleyebilirsiniz, yalnızca iPhone, iPad, iTouch uyumludur.

Instwogram, Android için çoklu Instagram

Android’de aynı işlemleri yapmak, hatta fotoğraf yükleme dahil yapabilmek için bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Ancak uygulama Google Play‘de bulamazsınız; belki de Instagram’ın kullanım mantığını alt üst ettiği için onay vermiyor Google.

Mobil cihazınızda Google güvenlik ayarlarınızı değiştirmek için ; ayarlar > Güvenlik >Bilinmeyen kaynaklar’ı seçip onaylamanız gerekecek. Bu uygulamayı geliştiren firma XDA’in forum sayfası bu linkte. Üretici firma XDA forum sayfasından APK indirmeniz gerekebilir; sayfayı ‘Türkçe’ye çevir’ diyerek, sayfadaki adımları uygulayabilirsiniz.

 

2 thoughts on “Aynı cihazda birden çok instagram hesabı yönetmek için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.