Kavanozdaki umut; Kadın Kadına Mülteci Mutfağı

kadin-dayanismasi

Kavanozlarda elma, üzüm, erik reçelleri, mutfakta ise büyük bir dayanışmanın hikayesi. Kadın Kadına Mülteci Mutfağı, “Çocuklarımız çalışmasın okuyabilsinler diye dayanışmaya, hepimizin olduğu kadar bizim de ihtiyacımız var.” diyen üretken kadınlardan oluşuyor. İnterneti girişimleri için araç olarak kullanan kadınlar, siparişleri de internet üzerinden alıyorlar.

KADIN KADINA MÜLTECİ MUTFAĞI

“Suriye’den başlayıp dünyanın çeşitli yerlerine uzanan yolculuğumuzda, Okmeydanı’nda buluşmuş 15 kadın olarak uzun süredir dayanışmayı örüyoruz.
Ev ev, sokak sokak birbirimizin hikayesini dinliyor, sorunlarımızda ortaklaşıp çözümler üretiyoruz.
Komşuluğumuzdan gelen bu ilişkileri, hayatımızı kazanma iradesine dönüştürme fikrini, kadın kadına mülteci mutfağıyla yaşama geçirdik.
Beğeninize sunulan bu kavanozda savaşa, sürgüne, sınırlara karşı kadın dayanışmasının, bir aradalığın ve umudun erik/ üzüm/ elma reçeli vardır.” şiarıyla yola çıktık. Bu mutfağın ışık tuttuğu umut, sizin desteğinizle sürdürülebilir hale gelecek. Çocuklarımız çalışmasın okuyabilsinler diye dayanışmaya, hepimizin olduğu kadar bizim de ihtiyacımız var.
Ayakta kalma mücadelemize Suriyeli kadınlar olarak dahil olduk ve bu kararlılıkla özgürlüğümüzü de elde edeceğiz.”

 

NASIL DESTEK OLABİLİRİM?

Sipariş için mail adresi: kadinkadinamultecimutfagi@gmail.com
Facebook’tan mesaj atabilirsiniz: Kadın Kadına Mülteci Mutfağı Facebook Sayfası

kadin-kadina-multeci-mutfagi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.