BinYaprak’tan Dijital Kızkardeşlik Çemberi

 BinYaprak 1 yaşında!

İş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştığı BinYaprak, 21Ekim itibariyle 1. yaşını doldurdu. www.binyaprak.com adresindeki servisi ve sosyal medya hesaplarıyla üye ve takipçilerine ilham veren BinYaprak, yeni yaşını dijital kız kardeşlik çemberi yaratarak kutluyor!

BinYaprak’tan ‘Dijital Kız Kardeşlik Çemberi’ Çağrısı

Çalışan kadınlara, iş hayatı yolculuklarında ilham vermek, onları desteklemek ve onların başarılarını kutlamak için yola çıkan BinYaprak, 1. yaşını ‘İş Hayatında Birlikte Varız’ diyerek kutladı. BinYaprak sosyal medya hesaplarında #KızKardeşlikÇemberi hashtagiyle yapılacak video paylaşımlarla en geniş el ele dijital kadın çemberi oluşturma çağrısı yaptı.

İlk çember, 2200 üye arasından Leyla Alaton, Evrim Aras, Jülide Ateş, Ahu Serter gibi iş dünyasının güçlü kadınları, altı İlham Veren Şirket’in çalışan kadınları ve güçlü danışma kurulu tarafından oluşturuldu. BinYaprak 2018 yılında 300 bin üyeye ulaşarak çemberi büyütmeyi amaçlıyor.

BinYaprak çalışan kadınların buluştuğu dijital sosyal bir ağ olan ve ilham veren rol model kadınların hikayelerini içeren videolar yayınlıyor. Bu güne kadar yaptığı yüz yüze ve dijital etkinliklerde 500 bini aşkın kadına dokunmayı başaran platform, şimdi de kadınları birbirine destek vermek adına harekete geçirmeye davet ediyor.

BinYaprak Kurucu Ortağı Melek Pulatkonak ‘Kadını iş hayatında harekete geçirmeye kafayı taktık. Kız kardeşlik dayanışmasını coğrafya engelini kaldırarak dijital ortama taşıdık ve ilk 365 günümüzü devirdik. Her gün kız kardeşlik çemberimize cömert ve cesaretli kadınlar ekleniyor. Bu yolda şirketlerin ve erkeklerin de desteğini aldık. Kendisi, kızı, kız kardeşi, eşi, sevgilisi, şirketi, memleketi adına iz bırakmak ve kadını iş hayatında harekete geçirmek isteyen herkesi bekliyoruz. Biz yola çıktık, çemberi güçlendirmenin tam zamanı şimdi.’ diye ekledi.

BinYaprak’ın desteğiyle Yeditepe Master bursu alan ve Intertech’de Yazılım Mühendisi olarak işe başlayan Sema Kübra Arslan ‘BinYaprak sayesinde hayatım değişti. Artık yalnız olmadığımı biliyorum’ dedi.

KVK Teknik Servis, İpekyol, FarPlas, Güvensan ve APCO’nun çalışanlarının ilham veren hikayelerinin katılımıyla şirketlerin de ilham hikayelerini gün ışığına çıkaran BinYaprak, kurumlara da çalışanlarının hikayelerini anlatmak için söz veriyor.

dijital-kizkardeslik-cemberi

Kız Kardeşlik Çemberi hareketine katılım adımları ve detaylı bilgi için:

Kadının iş hayatındaki potansiyelini harekete geçiren dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak 1.yaşını kutlarken, tüm kadınlar birbirlerine kattıkları değer için el ele veriyor.

21 Ekim’de eller kavuşuyor!

Sesimizi her kesimden kadına duyurmak adına Türkiye’nin en geniş el ele dijital kız kardeşlik çemberini oluşturuyoruz. Birlikte büyümek, gelişmek ve hayalleri gerçeği taşımak için hayatın her alanındayız. Çalıştıkça mutlu olan kadınların yalnız olmadığını kanıtlamak için sen de, seni etkileyen, kendi rüzgarını keşfetmene yardım eden kişi veya kişilere 21 Ekim’de sosyal medya üzerinden teşekkür ederek onları #KızKardeşlikÇemberi hashtagi ile çembere davet et, desteğin yayılarak büyüsün!

Kız kardeşlik çemberine katılmak çok kolay:

1.      Sana destek olan bir kadına elini uzatırken teşekkür mesajınla birlikte videonu çek.

2.      Sosyal medya hesabında #KızKardeşlikÇemberi hashtagi ile paylaş.

3.      Teşekkür ettiğin kişiyi sosyal medyada etiketleyerek çembere davet et.

BinYaprak’ı sosyal medyada takip etmek için tıklayın;

www.facebook.com/binyaprak | www.twitter.com/binyapraktan | www.instagram.com/binyaprak/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.