instagramda çoklu görsel seçeneği çıkmıyor

instagram kaydırmalı fotoğraf özelliği kalktı mı?

Instagram’da çoklu fotoğraf paylaşımı özelliği kalktı mı? Instagram neden birden fazla fotoğraf göndermeme izin vermiyor? Instagram bu çok sevilen özelliği neden kaldırıyor? Yapılan son değişiklik nedir?

Instagram’da Çoklu Görsel Seçiminde Değişiklik!

Günümüzde sosyal medya platformları hayatımızın çoğu alanında yer alıyor. Sohbet, eğlence, haber alma, iş, eğitim, reklam, pazarlama ve daha birçok alanda sosyal medyayı aktif olarak kullanıyoruz. Gün geçtikçe sosyal medya platformlarının sayısı ve içeriği de bir hayli değişiyor. Bu platformlar da kendi aralarında bir yarış halinde ve hiçbiri birbirinden geri kalmamak için sürekli iyi-kötü bir değişiklik getirme çabası içerisinde…

Özellikle fotoğraf paylaşmak ya da paylaşılan fotoğrafları takip etmek isteyen kullanıcılar çoğunlukla Instagram uygulamasını kullanıyor. Instagram fotoğraf yapılanmalı bir platform olduğu için bu konuda kendini oldukça geliştirmiş durumda ve geliştirmeye de devam ediyor. Özellikle Instagram’ın 10 adede kadar fotoğraf paylaşımına imkan sağlaması kullanıcıların oldukça sevdiği ve sıklıkla kullandığı bir özellik. Arka arkaya paylaşılan öz çekimler, lezzetli yiyecekler, bir haftalık tatilin fotoğrafları, öncesi sonrası karşılaştırmaları…

Ve bir sabah uyanıyoruz bu özelliği göremiyoruz. İnsanlar panik halinde internette araştırmaya başlıyor, Instagram’da çoklu fotoğraf paylaşımı özelliği kalktı mı? Neden birden fazla fotoğraf / video paylaşamıyorum? Instagram bu çok sevilen özelliği neden kaldırıyor? Ama bu paniğin sebebi yine Instagram’ın kimseye haber vermeden yaptığı değişiklikten kaynaklanıyor. Son zamanlarda Instagram’a gelen bazı değişikliklere önceki yazılarımızda yer vermiştik.

instagramda çoklu görsel seçeneği çıkmıyor

Instagram’ın en son değişikliği ise ‘çoklu görsel paylaşımı’nda oldu!

İnstagram kullanıcıları olarak ‘çoklu fotoğraf seçme’ ikonunu görmeyince panik yaşayanlardansanız… sakin! İnternette pek çok bilgi dolaşıyor ancak hayır, Instagram bu özelliği kaldırmış değil. Sadece kullanımda küçük bir değişiklik söz konusu. Çoklu seçim ikonu siz bir görselin üzerinde parmağınızı basılı tuttuğunuzda çıkıyor. Kullanıcıların sadece fotoğrafa kısa bir süre basmaları ve sonrasında BELİREN ‘çoklu fotoğraf ikonu’nu kullanarak, eskiden olduğu gibi 10 adete kadar görsel seçmeleri mümkün. Dolayısıyla çoklu görsel seçiminde iptal yok, yöntemde değişiklik söz konusu.

Çoklu fotoğraf paylaşımı ne işime yarar demeyin. Günümüzde reklamcılar olsun influencerlar olsun bu özelliği çok kullanıyor. Bugün bütün büyük markalar kaydırmalı fotoğrafları çok kullanılıyorlar. Çoklu fotoğraf paylaşımı kullanımı günümüzde iyice yerleşmiş durumda. Örneğin artık eğitimciler öne bir kapak koyuyor arkaya bilgiler giriyorlar. Çoklu fotoğraf seçimi özelliğinin birçok kullanım alanı var.

Dolayısıyla bir sabah uyandığımızda bu özelliği görmeyince bir panik yaşandı haklı olarak ama ‘Instagram Çoklu Görsel Paylaşımı’nda iptal yok değişiklik var!

4 thoughts on “instagram kaydırmalı fotoğraf özelliği kalktı mı?

 • Yorumumu okurmusunuz bilmiyorum ama günlerdir aradığım sorunun cevabını verdiniz.çok teşekkür ederim size..

  Yanıtla
  • :) Uğradığınız için biz teşekkür ederiz. Sevgiler

   Yanıtla
  • Lan cevap nerde hani yok nereye gitmiş o buton söylesenize

   Yanıtla
   • Üslubunuza dikkat etmenizi rica edeceğiz. Okusaydınız yanıt yazının içinde mevcut, bir de buradan yazalım görmeyen gözlere; “Instagram bu özelliği kaldırmış değil. Sadece kullanımda küçük bir değişiklik söz konusu. Çoklu seçim ikonu siz bir görselin üzerinde parmağınızı basılı tuttuğunuzda çıkıyor. Kullanıcıların sadece fotoğrafa kısa bir süre basmaları ve sonrasında BELİREN ‘çoklu fotoğraf ikonu’nu kullanarak, eskiden olduğu gibi 10 adete kadar görsel seçmeleri mümkün. Dolayısıyla çoklu görsel seçiminde iptal yok, yöntemde değişiklik söz konusu.”

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.