Fiat 500 L Tam Bir Aile Arabası

BbwWC26IYAACIHeBugün teknolojik anneler olarak A&B İletişim’in düzenlediği Fiat 500 L Test sürüşü etkinliğindeydik. Gayet özenli, tüm detayları düşünülerek hazırlanmış bu etkinlik için teşekkür ederek başlayalım söze…

Ortaköy House Cafe’de kahvaltımızı yaptıktan sonra, Fiat 500 L hakkında bilgilendik. 14 aylık bir kızı olan ve bir tanesi de yolda gelen, Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, çocuklu aileler olarak ne kadar verim aldıklarını anlattı bize genel özelliklerinden de bahsederek. Özellikle iki katmanlı hazırlanan bagaj tüm annelerin ilgisini çekti haliyle. Bagajı kullanırken, bilumum eşya, alışveriş torbaları vesaire ile aynı anda pusetleri koymak da zorunda olan anneler için gayet kullanışlı ve steril bir çözüm olmuş.

“Küçük görünüyor ama içi muazzam geniş” dediklerinde, önümüzde duran fotoğrafa bakıp “Ne kadar geniş olabilir ki?” diye düşündüğümü itiraf edeyim. Lakin yanıldığımı arabaya binince anladım. Arkada çocuk koltuğu olmasına ve çocuğun ferah ferah oturuyor olmasına rağmen ön tarafta da gayet geniş oturulabiliyordu.   Ön taraf çok uzundu ve komple cam (1,5 m2) olan tavan inanılmaz bir ferahlık hissi veriyordu. 3,17 m2 oturma alanı var. 414 cm uzunluk, 178 cm genişlik ve 166 cm yüksekliğe sahip. Arka koltuklar öne yatabildikleri gibi bir de yeniden katlanıp, ön koltuklara dayanıp arka tarafı maksimum geniş hale getirebiliyor. Şoför koltuğunun yanındaki koltuk da öne yatabiliyor.

Fiat 500 L, dünyanın önde gelen otomobil güvenlik organizasyonlarından olan Euro NCAP’ten en yüksek değerlendirme kriteri olan 5 yıldıza sahip.

Bluetooth, USB ve AUX İn çıkışlı müzik sistemi, akıllı telefonlarla sesli çağrı yapılmasına ve telefondan ya da USB’den müzik dinlenmesine olanak sağlıyor.

Bunun dışında aracın içinde bolca yer alan gözler, cepler yine çocuklu aileler için büyük kurtarıcı olmaya aday. Demin bahsettiğim bagajı da yakından gözlemledik, genişliği de kademeli sistemi de tarafımızdan geçer oy aldı.

Ön paneldeki dokunmatik ekranlar geniş ve kullanımı kolay. Bir çok fonksiyona tek tuşla hakim olmak mümkün. Freni güçlü. Sürüşü rahat. Genişliği ve ferahlığı ile uzun yollarda da başarılı olacağı izlenimi veriyor. Test sürüşündeki tüm çocuklar, yol boyunca gözlerini tavana dikip gökyüzünü izlediler :)

 

Fiat500l_teknolojikanneler
Kolaylıkla teknik bilgilere ulaşabileceğiniz için onlardan hiç bahsetmiyoruz. Sadece 9 farklı dış renk, 3 farklı tavan rengi alternatifi olduğunu belirtelim.

“Büyüsen de Tarzını Kaybetme!” sloganıyla piyasada olan arabadan almak isteyenler için 31 Aralık’a kadar güzel bir kampanya var.

Sıcakkanlı ve içten ekibe tekrar teşekkür ederiz.

 

fiat500l_teknolojikanneler

 

 

fiat500l_teknolojikanneler

 

3 thoughts on “Fiat 500 L Tam Bir Aile Arabası

 • Çok bilgilendirici bir yazı olmuş! Teşekkürler

  Yanıtla
 • Bagajina cocuk arabasi sigmadigi.icin arkadasim.satti aracini. Bagajini da degerlendirin derim.

  Yanıtla
  • Evet o gün test sürüşüne katılan blogger-anne arkadaşlarımızdan bir tanesi de puseti sığdıramamış. Bagaj 2 katlı olduğu halde, boydan kısa gelmiş.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.