Share Button with Hand Shaped mouse Cursor

Facebook paylaş butonu çıkmıyor?

Facebook paylaş butonu kalktı mı? Neden bazı gönderilerin altında PAYLAŞ butonu görünmüyor?

Facebook paylaş butonu çıkmıyor?

Sosyal medyada paylaşmadan gezinmek olur mu? Asla! “Sosyal” medyanın fıtratına aykırı bir kere… Peki Facebook’ta neden bazı gönderilerini altında PAYLAŞ butonu görünmüyor da sadece BEĞEN ve YORUM YAP butonları gözüküyor?

Paylaşmak istediğiniz Facebook gönderisi (resim, video, durum, her ne ise) eğer genel paylaşıma açık değilse paylaşamıyorsunuz. Hani o gönderinin üstünde, köşede paylaşım zamanının yazdığı yer var ya, o bilginin yanında minicik 🌎 ikonu olacak. Aşağıdaki örnekteki gibi.

Facebook paylaş butonu için kural aslında basit;

O iletiyi ilk kim paylaştıysa, hangi koşullarda paylaşmayı uygun gördüyse, onun kuralları geçerli.

“Sadece arkadaşlar” seçeneği ile paylaşamışsa, sadece listesindeki arkadaşları görür.

“Belirli kişiler”seçeneği ile paylaştıysa, sadece kendi özel oluşturduğu kişiler grubu o gönderiyi görecektir.

“Arkadaşlarımın arkadaşları”seçeneği ile paylaştıysa listesindeki kişiler ve o kişilerin arkadaş listesindekiler görebilecektir.

Kapalı grupların paylaşımları açık bir paylaşımdan alınmış dahi olsa, grup dışına o link üzerinden paylaşılmaz.

Özetle;

🤳Yanında 👫’a benzer insan silüeti olanlar sadece o kişinin listesi ile paylaştığı gönderiler.
🤳Yanında 🔲 kare bir ikon ve içinde insan silueti varsa, orası bir kapalı grup ve paylaşımlar dışarı zaten’ PAYLAŞ’ butonu ile taşınamıyor.

Siz de her bir gönderinizi -ister video, ister fotoğraf, ister duyuru, ister link olsun- tek tek her seferinde ayarlayabilirsiniz. Hiç bir ayar yapmadığınızda ne olur, buradan yapacağınız Facebook sayfa ayarlarında hangi seçeneği seçmiş iseniz, o seçenek her paylaşıma uygulanır. Ancak yine, üyesi olduğunuz bir Facebook grubu paylaşımı için, o grubun kuralları geçerlidir.

Sayfanızda bir gönderi paylaşırken, herkesin etkileşime geçmesini istiyorsanız’ ‘gönderini kim görsün? ‘ seçeneğini HERKESE AÇIK yani 🌎 yapmanız gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.