Facebook Kontrol Bende

Facebook Get Digital KONTROL BENDE

Dijital dünyada  ilişkilerimiz ne kadar sağlıklı? Dijital mecraların bizlere sunduğu sonsuz imkanlardan etkin şekilde faydalanabiliyor muyuz? Medya kaynaklarını doğru değerlendirebiliyor muyuz? Bu ve benzeri soruların yanında, konu dijital okur yazarlık olduğunda kafamızı kurcalayan çok daha fazla konuda çocuklarımıza yeterli bilgi aktarabiliyor muyuz?

Hali hazırda dijital ile olan temel ilişkilerimizi kendimiz için dahi sorgularken evde bir de çocuk varsa işler endişe verici hal alabiliyor. İşte tüm bu kaygıları dindirebilecek bir kaynak Facebook’tan geldi! Gençlerin dijital dünyada güç sahibi olmasına yardımcı olacak ders planları, sohbet başlatıcılar, aktiviteler, videolar ve çok daha fazlası kaynaklar arasında yer alıyor. Gelin Kontrol Bende kaynaklarına yakından bakalım.

Kontrol Bende

İçeriğini duyduğumuzda bizi heyecanlandıran projeyle ilgili Teknolojik Anneler olarak tabii ki ilk önce ebeveynler için hazırlanan kaynakları incelemeye koyulduk. Çünkü Facebook hakkında her zaman en çok bizim sorularımız oluyor! İster kendimizin ister çocuğumuzun hesabı olsun, bu sosyal medya mecrası ile deneyiminizin en sağlıklı temellere oturması için faydalı bağlantılar, ip uçları, tüyolar bu sayfada yer alıyor. Ebeveynler ve/veya bakım sağlayıcılar için gerçek bir bilgi dağarcığı sizi bekliyor.

Gençler için dijital beceri kaynakları

Kontrol Bende kaynaklarının bu sayfaları gençlere hitap eden sayfalar. Sağlıklı kararlar verebilmeleri, internette güvende kalabilmeleri, dayanıklı olabilmeleri, destekleyici toplulukları bulabilmeleri ve bunlara öncülük edebilmeleri için özenle hazırlanmış içerikler burada onları bekliyor. Okul projeleri hazırlamaktan, arkadaşlarla sosyalleşmeye, toplumsal sorunları çözmekten yeni bir uygulama üretmeye kadar hangi konuda teknolojiyi kullanıyor olurlarsa olsunlar, dijital kaynakları güvenli ve etkin kullanabilmeleri için pek çok kaynak hazırlanmış. Konudan konuya atlarken bir kaç dakika içinde dahi bakış açılarını değiştirecek, sorgulayacak bilgiler bulacaklar.

Daha küçük çocuklarınızla birlikte bu kaynakları vakit ayırarak incelemenizi tavsiye ederiz. Hatta ailece internet güvenliği, dijitalin bize sağladığı avantajlar ve dijitalden gelebilecek tehlikeler ile ilgili konuları konuşabileceğiniz bir sohbet ortamı yaratabilirsiniz. Güvenlik konusu ile ilgili takıldığınız yerlerde emniyet merkezindeki bilgilere göz atabilirsiniz.

Kontrol Bende kaynakları için; https://www.facebook.com/fbgetdigital

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.