E-ticaret Sitesi Kurmak İsteyen Kadınlara Tavsiyeler

eticaret-sitesi-kurmak

Yeni bir iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimci kadınlar, kuracakları bir e-ticaret sitesi ile iş hayatlarının kontrolünü eline alabilir ve kendi işinin patronu olabilir. E-ticaret yaparken başarıya ulaşmak için sadece işletme sahibi ve vergi mükellefi olmak, bir e ticaret paketi sahibi olmak, siteyi ziyaret edenlerin alışveriş yapabilmeleri için ihtiyacı olan sanal POS hizmetini sunmak tabi ki tek başına yeterli değil. Bu iş için bir vizyon belirlemek ve bu vizyonu gerçekleştirebilmek için bazı stratejileri de hazırlamak, uygulamak gerekiyor. Atacağınız adımları önceden planlamalı ve ilk bir yıllık süreç sonrasında şirketinizi hangi aşamaya getireceğinizi mutlaka belirlemelisiniz.

İnternetten ürün satarak gelir elde etmek isteyen kadınların bu işi gerçekleştirebilmek için bazı temel noktaları bilmeleri ve uygulamaları gerekiyor. Çünkü e-ticaret sektörüne yeni adım atanların gösterdikleri başarıların yanı sıra yaptıkları bazı hatalara rastlamak da mümkün olabiliyor.

E-ticaret Sitesi Kurmak İsteyen Kadınlara Tavsiyeler

Başarılı grafiği olan bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız, e-ticaret sitenizin altyapısının sağlam olması oldukça önemli. Sitenizin tasarımı, yazılımı, kullandığınız ödeme sistemleri, güvenlik önlemleriniz ve bunun gibi birçok konu üzerinde ciddi araştırmalar yapmanız gerekiyor. Sitenizin sağlam bir temeli olmadığında herhangi bir aksilikte siteniz çalışmaması ya da online ödeme işlemleri sırasında güvenlik açıkları çıkması canınızı oldukça sıkacaktır.

Sitenizin arka plan işleri, sitenizdeki çalışanların masrafları, vergiler, ofis ve depo masrafları, lojistik masraflar gibi birçok kalem üzerine harcamalarınız olacağını göz önünde bulundurarak bir bütçe belirlemeli ve bu bütçenin şaşmaması adına işinizi kurmadan önce sermayenizi oluşturmalısınız. Markanızı tanıtmanız ve bir güven algısı oluşturmanız açısından pazarlama ve reklam çalışmaları yapmanız gerekebileceğini ve bu çalışmalar içinde bir bütçe ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Sitenizin tasarımı konusunda SEO çalışmalarına özellikle önem vermeniz gerektiğini de göz ardı etmeyin. Site tasarımınız, marka adınız, sunduğunuz hizmetler ve çözümler, ürün fotoğraflarınız ve ürün açıklamaları gibi konularda orijinal olmanız da başarınızı etkileyecek bir faktördür.

E-ticaret sitesi için zaman ayırmak ve emek vermek de gerekiyor. Bunun için ürünleri güncel tutmak, zaman zaman kampanyalar yaparak müşterileri ve siteye üye olmuş üyeleri bilgilendirmek oldukça önemli.

E-ticaret yapmak isteyen kadınlar, e-ticaret altyapı sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve e-ticaret paketlerini incelemek için İdeasoft e-ticaret paketlerini inceleyebilir ve e-ticaret sitesini güvenli bir şekilde kurabilirler. IdeaSoft’un kurumsal blogunda e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için faydalı birçok bilgi bulunuyor. 100’ün üzerinde profesyonel çalışanı ile tüm ihtiyaçlara çözüm sunan IdeaSoft’un e-ticaret paketleri 15 gün boyunca ücretsiz denenebiliyor.

 

3 thoughts on “E-ticaret Sitesi Kurmak İsteyen Kadınlara Tavsiyeler

  • teknoloji denince aklıma ilk gelen blog siteleri. Bakıyorumda blog açan bir sürü anne ve anne adayı var ve bir sürü takipçisi. Annelere her şey yakışır.

    Yanıtla
  • Kadınların teknolojiyi kullanarak ev bütçesine katkıda bulunması mümkün. Hatta bazı kadın girişimciler hobi olarak başladıkları bu işleri ciddi cirolar yapan firmalara kadar dönüştürebiliyorlar.

    Evde üretilebilecek her türlü ürünle, tanıtıma ve müşteri memnuniyetine dikkat ederek kadınlar e-ticaret’te kolaylıkla başarıyı yakalayabilir. Yeter ki içlerinde bu istek olsun…

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.