Whatsapp masaüstü nasıl kullanılır?

WhatsApp’a sadece telefonunuzdan değil, web üzerinden de erişilebileceğinizi biliyor muydunuz? İş yerinizde, evde veya dışarda bilgisayar başında iken sürekli telefonunuzu kontrol etmek zorunda kalmadan Whatsapp’ı ekranınıza pencere olarak açabilirsiniz.

Whatsapp web nedir?

Whatsapp masaüstü kullanımı için hazırlanan WhatsApp Web, hali hazırda kullandığınız Whatsapp hesabınızın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Mesajlarınız ve gönderdiğiniz tüm iletiler telefonunuzla senkronizedir ve yapılan tüm hareketler iki tarafta da görünürler. Yani WhatsApp Web başka bir WhatsApp hesabı değildir. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda WhatsApp kullandığınızda, bu iki cihazda aynı hesaba giriş yapmış olursunuz.

Whatsapp Web nasıl kurulur?

whatsapp-masaustu1- Aktif bir Whatsapp hesabınız ve elbette internet bağlantınız olması gerekli. Uygulama telefonunuzda yoksa bu linklerden indirebilirsiniz;

Android için WhatsApp

iPhone için WhatsApp

2- Bilgisayarınızda internet tarayıcısı olarak Chrome, Firefox, Opera, Safari veya Edge’in en son sürümünü kullanıyorsanız, başka bir gereksiniminiz yoktur.

3- Bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresini açın.

4- Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.

5- Telfonunuzdaki Whatsapp ekranında WHATSAPP WEB tıklı olmalı bunun için;

Android’de SOHBETLER tıklı iken sağ üstte MENÜ ve buradan WHATSAPP WEB ‘e

iPhone’da Whatsapp AYARLAR’dan WHATSAPP WEB’e tıklayın.

6- Bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp’ta tarayın. Yani telefonun kamerası koda gelecek şekilde ekrana tutun

7- Eşleşme tamamlandığı anda kullanıma başlayabilirsiniz.

8- Ortamda Wi-Fi varsa, veri kullanımı ücretini azaltmanız açısından her zaman onu tercih edin.

AYRICA;

Telefonunuzda, WhatsApp Web‘e giderek giriş yapılmış bilgisayarlar’ı görebilir veya aktif bir WhatsApp oturumundan çıkış yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.