Çek, paylaş, sat; Digout

DIGOUT_logo_500x500_72dpiFotoğrafını çek, özelliklerini yaz, paylaş, sat.. Sosyal medyada dükkan açmanın yeni adı DIGOUT*!

Teknolojik Anneler olarak #annegözüyle inceledik:

Uygulamayı çok pratik ve başarılı bulduk, üye olup neler eklesek diye düşünmeye başladık! Şöyle düşünün, instagram’a yüklediklerinizi bu uygulama üzerinden ekleyip direk satış yapabiliyorsunuz. Büyük kolaylık! Digout ücretli mi, nasıl çalışır’a geçmeden önce çok kısaca ‘digout nedir’e bakalım;

DIGOUT mobil bir pazaryeri uygulamasıdır. Yani isteyen herkesin bir şeyler satabileceği ve isteyen herkesin kredi kartıyla alışveriş yapabileceği bir iPhone aplikasyonudur. Türkiye’de geliştirilip 2014 sonunda açık beta olarak piyasaya çıkan uygulama, güncel olarak sadece iOS platformunda bulunmaktadır ve AppStore’dan ücretsiz olarak BURADAN  indirilebilinir.

DIGOUT’a üyelik ücretli mi?

Hayır, DIGOUT’ta, üye olmak, ilan vermek, mesajlaşmak gibi tüm aktiviteler ücretsizdir. Yalnızca DIGOUT üzerinden yapılan alışverişlerden %5 komisyon alınır.

Bizden İpek, hemen dükkanını oluşturdu bile, teneke kutu koleksiyonu 2.el kategorisinden gidiyor :) Hesap açma ve koyma aşaması 3-4 dakikanızı alıyor.

image

DIGOUT nasıl çalışır?

  • Bir şeyler satmak isteyen, Instagram’a fotoğraf koyar gibi elindeki ürünün fotoğrafını çekip kısaca özelliklerini ve fiyatını yazarak akışta paylaşır.
  • Ürünü beğenen, kredi kartıyla ürünü satın alır.
  • Satıcı ürünü alıcıya kargolar.
  • Alıcının eline ulaştığında ürün istediği gibiyse alışverişi onaylar.
  • Ödeme satıcının hesabına geçer.
  • Bütün bu işlemler bildirimler sayesinde telefondan anlık olarak takip edilir.

image

DIGOUT ekibi

DIGOUT’u 4 Türk girişimci ortak tasarladı. Yapımı yaklaşık 1.5 sene süren uygulama 2014 sonunda ilk olarak iPhone’da piyasaya çıktı. Android vensiyonunun 2015 içinde tamamlanması planlanıyor. DIGOUT gelecekte sosyal alışveriş anlayışını ve bu yöndeki servislerini geliştirmeyi planlıyor.

DIGOUT Web Sitesi:

http://www.thedigout.com/

DIGOUT’u sosyal medyada yakından takip etmek için;

http://instagram.com/thedigout

https://twitter.com/DigoutNow

https://www.facebook.com/thedigout

*dig-aut okunur.

3 thoughts on “Çek, paylaş, sat; Digout

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.