Cepte taksi uygulaması BiTaksi

Yol kenarında taksi beklemeye, taksi duraklarını arayıp ‘Şu an araç yok’ cevabını duymaya son. Cep telefonunuzda aplikasyonu açıyor, taksiyi çağırıyor, tahmini geliş süresine göre hazır oluyorsunuz. Hepsi bu!

Cepte taksi uygulaması BiTaksi

Başarılı bir mobil girişim olan BiTaksi, mobil cihazlarınızdan taksi çağırmanıza yarayan bir uygulama. Öncelikle uygulamayı indiriyor ve isim-cep numaranızı kaydederek üye oluyorsunuz. Uygulamayı ios veya android tüm cihazlara yükleyebilirsiniz. Hemen belirtelim, uygulama ücretsizdir ve kullanım için herhangi bir ücret ödemezsiniz, elbette ki taksi ücreti dışında.

BiTaksi nasıl kullanılır?

-Uygulamayı buradan indirin.

-“Üye ol” sekmesine isim ve telefonunuzu yazarak üyelik işleminizi başlatın.

-Doğrulama için sms kodu isteyin ve gelince açık duran sayfaya o kodu girin. Artık sisteme kayıtlısınız.

-Programı kullanabilmeniz için konum servislerinin açık olması gerek. GPS’i açın. Kapalı ise zaten uygulama sizi yönlendirecek ve siz açılan kutucukları onaylayarak konumunuzu belirtin.

-Önünüzde açık olan haritada bulunduğunuz yeri ve size en yakın taksileri göreceksiniz. Ayrıca tahmini geliş süresi de yazıyor olacak. Sarı taksi tuşuna basıp taksinizi çağırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ödeme şeklinizi belirtmek.

Kredi kartı ile taksi ücreti ödeme  imkanı

BiTaksi’de ödemenizi kredi kartı ile de yapabilirsiniz. Bunun için bir kereye mahsus kredi kartı bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekiyor. Daha sonra kullanımlarınızda tek tuşla bu aşamayı geçiyorsunuz.

Teknolojik Anneler’in yorumu

Uygulamayı çıktığı günden beri beğeni ile takip ediyor, girişimcilik örneği adına çok başarılı buluyoruz.

Anneler için avantajı, bebek/çocukla hareket eden ve eli kolu neredeyse her zaman dolu olan annelerin bekleme süresini, taksi arama stresini minimuma indirmesi. Sokakta taksi beklemek yerine ‘Tahmini süre 5 dakika’ mesajını gören annenin buna göre hazırlanabilmesi, yağmurda soğukta, bebekle/çocukla dışarda beklememesi avantaj.

Kredi kartı ile ödemeyi de çok olumlu bulduk, biz yine olaya anneler gözünden bakıyor, ana kucağında bir bebek, belki elde puset ile seyahat ederken, cüzdan-bozuk para ara bul derdinden bir nebze kurtardığını düşünüyoruz. Programa sadece lisanslı taksilerin kayıtlı olması, bindiğiniz taksinin ve yolculuğun sanal ortamda kayıt altında tutulması, bunlar hep kadınlar için güven verici unsurlar. 7/24 binebileceğiniz taksinin kaydı, şöförün kimliği, hepsi kayıt altında; üstelik müşteri hizmetleri de yine 24 saat size yardımcı olabiliyorlar. Zaman zaman özel gün kampanyaları düzenliyor anlık indirimler hatta ücretsiz ulaşım sağlıyorlar.

Programın tek dezavantajı İstanbul trafiği ve tahmini varış sürelerinin tam olarak kestirilememesi olabilir, buna da değil BiTaksi koca İstanbul Belediyesi çözüm bulabilmiş değil.

bitaksi-uygulamasi

 

 

 

 

 

One thought on “Cepte taksi uygulaması BiTaksi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.