Bağımsız Blog Platformu BudaMedya

Sizinki medya ise BudaMedya*!

Keep-calmSizi bilmiyoruz ama bizim için çok net bir gerçek çıktı Gezi olaylarından sonra. Neydi? Olayları yazılı ve görsel basından takip ettiğimizde sadece sunulanı gördüğümüzü, aslında olayın iç yüzünü bilmediğimizi fark ettik. Ülkemizin nabzının tutulduğu Taksim meydanında deyim yerindeyse yer yerinden oynarken belgesel yayınlayan haber kanallarından, birileri tarafından dayatılan kopyala/yapıştır sürmanşetlere kadar neler gördük, şahit olduk.

O günlerde hepimiz için bir şey daha oldu; medyaya sırtımızı döndük ve olan biteni içimizden, bizden birilerinden almayı tercih ettik. Twitter bu işte başı çekti, video paylaşım kanalları, bir çok sosyal medya platformu da ‘doğru’ haber almamıza vesile oldu.

Belki tam da o günlerde ortaya çıkan bir oluşum, budamedya. Bir bağımsız, özgün içerik, blog platformu. İlkesi net: “Güncel, sosyal, bağımsız yayını destekliyoruz.”

Budamedya ne yapıyor?

En basit anlatımla Budamedya bir blog paylaşım platformu. Bir web sitesi üzerinde,belirli kriterlere uyan ve bu platformda yer almak isteyen blogların yazıları paylaşılıyor.  Yazıların özgün içerik olması, yani kişinin kendinin üretmiş olması ve ismin arkasında ulaşılabilir bir şahıs olması gerekli. Bu rumuz da olabilir elbette ama, gerçek kişilik olmak durumunda.

Ayda en az ama en az 1 içerik üreten, 3 aydır fazla süredir blogu olan blogger’lar platforma katılabilirler. Yazıların basılı bir yayın mecrasında düzenli olarak yayınlanmıyor olması da gerekiyor.

Budamedya, blog postun içeriğine karışmıyor, ana sayfasında link verdiği hiç bir yazının sorumluluğunu üstlenmiyor. Sayfasında yer alan linklerde zaten yazının yalnızca ilk bir kaç cümlesi okunabiliyor, daha sonra arzu eden ilgili siteye yönleniyor. Yani blogger’ın hiç bir kaybı yok, hatta SEO açısından ve paylaşılma açısından avantajı oluyor.

İçeriklerine hiçbir şekilde karışmadığı bloggerlara ayrıca eğitimler de veriyor BudaMedya. Kadıköy Rıhtım Caddesindeki şirin mi şirin ofiste isteyen bloggerlar bilgisayarlarını kapıp saatlerce çalışabiliyor, birbirleri ile fikir alışverişinde bulunabiliyor. Düzenli olarak gerçekleştirilen networking buluşmalarında, yine Buda Ofis‘te biraraya gelen bloggerlar, bir konu hakkında sohbet ediyor ve/veya ilgili bir misafirin anlatımı ile kendilerini geliştiriyorlar.

Blog açmak isteyenler, sosyal medya eğitimi almak isteyenler, soruları olanlar budacampus‘ten faydalanabiliyor. Hem web sitelerini oluşturabilir, hem özgün içerik hakkında eğitim alabilirler.

Özgün içerik üreten ve güncel kalabilen tüm bloglara kapısı açık olan BudaMedya, blog açmakla ilgilenmeyen ama sadece olan biteni bloglardan takip etmek isteyenler için de güzel bir alternatif. Yemekten geziye, politikadan çocuk bakımına tüm bloglar en güncel paylaşımları ile elinizin altında.

blogBudamedya iletişim bilgileri:

e-mail: info@budamedya.com
telefon: +90(216) 418 9933
adres: budaofis.com

*gönül isterdi ki bu cümlede ‘da’yı ayrı yazalım, ancak medya ismi bu şekilde.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.