Bilişim Zirvesi 2016

Bilişim Zirvesi 2016,  22-23 Kasım’da Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşiyor. Zirvede bu yıl dijital evrimleşme masaya yatırılıyor.

Bilişim Zirvesi 2016 : Dijital Evrim ile Endüstri 4.0

Dijitalleşme dev bir sarmal halinde dünyadaki her şeyi değiştirip dönüştürüyor! Yeni dijital dünyada nesneler, cihazlar, insanlar, ofisler, evler, şehirler, ülkeler birbirlerine dijital nöron ağlarıyla bağlanıyor ve birbiriyle iletişim kuran, tetikleyen, etkileyen ve akıllı hale getiren bir ekosistem oluşturuyor. Tasarım, eğitim, üretim, pazarlama, eğlence, ticaret, alışveriş, sağlık, ulaşım ve aklımıza gelebilecek her alan dijitalleşmek ve devasa bir dijital eko sistemin parçası olmak zorunda.

Dijitalleşmenin 4. dalgası olan Endüstri 4.0, herşeyi birbirine bağlamakla kalmıyor aynı zamanda yapay zeka temelli yepyeni tasarım, planlama, ar-ge, üretim, tedarik, kalite, süreç yönetimi, otonom sistemler, hizmet ve müşteri deneyimini de beraberinde getirerek 4. dalga dijital ekonominin temellerini atıyor. Dijital evrimin bir parçası olamayanın var olamayacağı bu dünyada dijital olmaktan kaçış yok! Bilişim Zirvesi 2016‘da dijital evrim yol haritasını konuşacağız; endüstri 4.0 dalgasını yakalamanın ipuçlarını belirleyeceğiz.

Dijital Evrim ile Endüstri 4.0’da neler yapabileceğiz ve sonraki durak neresi?

Bireyler, şirketler ve ülkeler olarak dijital geleceğe nasıl hazırlanmamız ve bu geleceği nasıl karşılamamız gerektiği konusunda vizyoner ve uzman yaklaşımlar gerekiyor. Aynı zamanda dijital geleceğin mimarı olan başta çocuklarımızı ve kadınlarımızı, bilişimi yaşamının önemli bir parçası yapan tüm birey ve kurumlarla birlikte dijital evrim süreçlerinde endüstri 4.0 içerisinde var olmayı amaçlayan kapsamlı içerik de zirvede yer alıyor.

Dijital çağın kadını teknoloji platformu

Dijitalleşme ile birlikte kadının iş yaşamında daha aktif ve belirleyici rol üstlenmesi zorunlu hale geliyor. Geleceğin mesleği olarak görünen bilişim sektöründe kadın çalışan oranı, iş hayatında genele göre yüksek ancak kadın ve erkek istihdamındaki fark da göze çarpıyor. Dijital çağın kadını, dijital geleceğe yürürken iş yaşamında alacağı pozisyon ve atacağı adımlar, kariyer hedefleri ve kişisel gelişimi için yapması gerekenler farklı bir önem kazanıyor. Aynı zamanda bilişim ve kadın, çift taraflı bir etkileşimi ifade ediyor. Geleceği yakalamak için kadınlarımızın bilgisayar ve teknolojiyle tanışması ve bu teknolojilerden etkin şekilde yararlanmaları artık kaçınılmaz bir zorunluluk. Alışveriş yapan, spor yapan, çocuk yetiştiren, yemek yapan, ev ekonomisini yöneten, kişisel gelişime, sağlıklı beslenmeye önem veren kısacası sosyal yaşamın belirleyicisi olan kadın aynı zamanda dijital hayatın en büyük kullanıcısı konumunda. Sosyal yaşamını dijital uygulamalarla zenginleştirmek isteyen kadınlar için dijital çağ eğitimden sağlığa, girişimcilikten inovasyona pek çok yeni fırsatlar sunuyor.

Teknolojik Anneler Bilişim Zirvesinde

Dijital evrimin bir parçası olamayanın olamayacağı bu dünyada dijital olmaktan kaçış yok!

Bilişim Zirvesi’nde biz de varız, Teknolojik Anneler İpek SÜER ve Derya DİVRİKLİ GÜL, ‘Dijital Çağın Kadını’ panelinde yer alacağız.bilişim-zirvesi-2016

digitalcaginkadini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.