WordPress İçin Galeri Eklentisi : Responsive Lightbox

WordPress sitesi olanlar için kullanışlı ve tam ekran bir galeri tercih sebebidir. Ama WordPress’in kendisi bu imkanı sağlamaz. Bunun için eklentiler bölümünden bir eklenti bulup yüklememiz gerekir. Eklentilerin çoğu ise karmaşık, zor, eklemek için kod yazılması gereken yani site sahibini zorlayan eklentilerdir. İşte şimdi size yüklemesi, kurması çok kolay bir galeri eklentisinden bahsedeceğiz: Responsive Lightbox

Nasıl Kurulur?

Öncelikle sitenizin arayüzünde, Eklentiler => Yeni Ekle’ye tıklayın. Arama çubuğuna Responsive Lightbox yazın, Kur’a tıklayın ve etkinleştirin. Sol arayüzdeki ayarlar sekmesinin içinde görebilirsiniz artık eklentiyi. Oradan bir ayarı değiştirmenize gerek yok. Şimdi her zamanki gibi yazı yazmak üzere açın sayfanızı, fotoğraflarınızı istediğiniz yerlere yerleştirin. Ve yayınlayın. Yazı içindeki fotoğraflara tıklandığında artık tam sayfa olarak göreceksiniz ve bir diğer resme ok ile geçebileceksiniz.

Güle güle kullanın :)

Responsive Lightbox

One thought on “WordPress İçin Galeri Eklentisi : Responsive Lightbox

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.