blogger anneler, profilo aletlerini denedi

Profilo’nun Küçük Hamaratları!

Geçenlerde dayanıklı ev aletleri üreten Profilo’nun davetlisiydik. Küçük ev aletleri ürün gamını yeni ürünlerle zenginleştirmişler ve bizlere de İstanbul Kitchen’s Academy’nin zevkli mutfak atölyesinde biz anne bloggerlar için seçilen menüleri hazırlamak düştü.

O tabak bitecek! yazılı önlüklerimizi taktık, 2’şer ekipler oluşturduk ve başladık. Neler mi pişirdik? Portakallı hamburger, kırmızı biber sosu, mayonez, sebze sote, sebze cipleri ve balkabaklı panna cotta.

RMX_4918

GurmeMax isimli mutfak robotuna bayıldım. Bu alette aynı kasapların yaptığı gibi, kıymamızı çektik, hamburgerler hazırladık. Hemen ardından sadece bıçağını değiştirerek kırmızı biber sosunu hazırladık. Bir yandan bunları hazırlarken, alternatif neler neler yapabileceğimizi konuştuk, örnekler gerçekten sonsuz. Mesela bu aletle kahve de öğütebiliyorsunuz! 3 ayardan istediğinizi seçip, kahvenizi türk kahvesi/filtre artık nasıl istiyorsanız, taze taze çekmenin keyfi tarifsiz. Sosis ve sucuk da yapabiliyorsunuz, bu daha zahmetli bir iş, ama evde yapılmış gibisi elbette yok.

Gelelim Robomix’e. Bu da minik ama hünerli bir alet. 700 watt’lık motoru ve 15 hız ayarı var. Şöyle söyleyeyim, hayatımda ilk defa mayonezi tutturabildim. Hız ayarının fonksiyonelliği, bunda en büyük etken bence.

Robomix, hakikaten adı gibi; blender, mikser, doğrayıcı ve dilimleyici. Farklı kalınlıktaki kesme ve rendeleme aparatlarını kullandık; sebze sote yaptık, büyük parçaları kızartıp cips olarak kullandık. Elinizde kolay tutuyorsunuz, ergonomik. Sert sebzeler de çok rahat parçalandı, bizzat kendim denedim :)

1000ml lik haznesi kek, pasta, vb tarifler için büyüklük açısından gayet tatmin edici.

profilo küçük ev aletleri

istanbul kitchen academy

blogger anneler pişiriyor

Etkinlik sonunda hatıra sertifikalarımızı da aldık. Profilo’nun dolu dolu geçen bu etkinliğinden hepimiz çok memnun kaldık. Ogilvy PR’ı gerçekten tebrik ederim.

RMX_5074

Profilo dayanıklı ev aletlerinin, set üstü setleri şu ürünlerden oluşuyor. Ayrıntılı bilgi için www.profilo.com.tr

  • Yiyecek hazırlama grubu
  • İçecek hazırlama grubu
  • Kişisel bakım
  • Ütüler

ipek süer, aralık 2013

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.