Çocuklar için online İngilizce kursu

İkimiz de çocuklarını derse boğan, sınavlara hazırlayan, akademik odaklı anneler değiliz. Çocuklar severek, oynayarak, kendi hızlarında öğrensinler istiyoruz eğitim hayatlarında ilerlerken. Ama ikimiz de ileride her ne olacaklarsa olsunlar İngilizce’nin hayatlarında önemli olacağını biliyoruz. Bu yüzden online İngilizce derslerini de önemsiyoruz. 

Online İngilizce eğitim platformu NovaKid

Novakid online bir şekilde, çocukların native ya da near-native öğretmenlerle canlı canlı konuşarak İngilizce pratiği yaptıkları bir program. Çocuklara deneme dersi yaptırdığımızda, tam da tahmin ettiğimiz gibi hem online bilgisayar başında olmasından hem de öğretmenlerin eğlenceli, sohbet eder gibi gerçekleştirdikleri ders anlatımlarından çok keyif aldılar. Aze uzun süre “Anne şimdi gerçek mi bu karşımdaki” şaşkınlığındayken, Bulut gayet profesyonelce sürece adapte oldu. İkisi de bir sonraki dersi iple çekiyor!

Biliyorsunuz biz kendi çocuklarımıza kullandırmadığımız, kendimiz kullanmadığımız hiçbir şeyin tanıtımına yer vermiyoruz. Novakid’i denedik, güvenli ev ortamlarında, hiçbir yere yetişme derdi ve  “Şimdi ders yapacağız” gerilimi olmadan, başına oturmak için bahane aradıkları bilgisayar / tablet karşısında keyif alarak dil öğrenecek olmaları, teknolojiyi tüketim için kullanmamalarını önemseyen bizler için üst üste artı puan oldu.

Kendi sayfalarında özetle şöyle anlatıyorlar:

    • 6-12 yaş arası çocuklar için geliştirilmiş özel müfredat

 

    • Pedagog ve deneyimli öğretmenlerce hazırlanmış bireysel ders programı

 

    • %100 İngilizce dersler

 

    • Online, evinizin konforunda size ve çocuğunuza uygun saatte

 

  • Ders başına 30 TL’den başlayan fiyatlarla

Teknik detaylardan da kısaca bahsetmek gerekirse; aslında elinizin altındaki mobil cihazların hepsiyle bağlanabileceğiniz bu oturumlara, biz laptop üzerinden bağlanmayı tercih ettik. Deneme dersi talebi oluşturduğunuzda size gerekli link ve çok detaylı, üstelik kolay anlaşılır açıklamalar da iletiliyor. Yapmanızı önereceğimiz tek tavsiye, ilk ders saatinden önce cihazınızın uyumluluğunu, internetinizin açık olup olmadığını, mikrofon ve kameranın durumunu son bir kez kontrol etmeniz. Ders saati geldiğinde ise verilen linke tıklayıp, öğretmenin de sınıfa bağlanmasını bekliyorsunuz, bu kadar!

Novakid biz iki teknolojik anneden geçer not aldı. Çocuklarımız için ders planını da hazırladık. Çocuklarının keyifle İngilizce öğrenmelerini isteyen annelere öneririz. Daha detaylı bilgi için şu linki tıklayabilirsiniz: NovaKid ile tanışma

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.