#momz2013

Mom-z Kimdir, Mom-z 2013 Nedir?

Öncelikle Mom-z kimdir?

Çocuğu 2000 yılı ve sonrasında doğmuş olan anne Z Kuşağı Annesidir. Çünkü bu çocuklar Z kuşağı çocukları. Farklı ve algıları çok yüksek çocuklar. Ve annelerinin hayatlarına girdikleri andan itibaren onları da değiştirdiler; yeni anneliğin doğmasını da sağladılar.

Mom-z’de neler olacak?

Z Anneleri konuşulacak. Özellikle bir önceki kuşak annelerden ne kadar farklı olduklarını, özellikle son 10 yılda “anne” ve “annelik” kavramının ne kadar değiştiğini, bu kuşak annelerle iletişim kurmanın ve markalarının bu annelere dokunmasının da ne çok farklılaştığını. Hem sektör profesyonelleri, hem dünyaca ünlü stratejistler hem de pazarlamacılar konuşacak, tartışacak.

Gelelim Mom-Z Summit 2013’e ;

Dijital annelerin kalbi Mom-z’de atacak!

Mom-z, dopdolu bir içerikle 11 Aralık Çarşamba günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenleniyor.

 Anne çocuk üzerine yaptığı projelerle ve özel içerik çalışmalarıyla tanınan Fikir Annesi, yılı özel bir etkinlikle kapatıyor.

2013 teması “yeni aile kültürüne odaklanma” üzerine kurulan mom-z için, “Dünya değişir, kahramanlar

asla” sloganıyla büyük markalardan bloggerlara uzanan geniş bir iletişim platformu oluşturuldu. Bu platformda kurumlar, medya ve dijital anneler bir araya geldi. Ve şimdi herkes 11 Aralık 2013’te Kadir Has Üniversitesi’nde bir araya gelmeye hazırlanıyor.

Annelik ve ebeveynlik konusunda dünya çapında bilirkişilerden biri olarak kabul edilen Mom Central CEO’su Stacy DeBroff bu yıl mom-z’nin ağırladığı ana konuşmacılardan birisi. Ayrıca Mom Central Başkan Yardımcısı Maria Guerra ile Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Megan Maguire da etkinliğin diğer global konuşmacıları.

Ülkemizin pazarlama, iletişim ve medya sektörlerinden de birçok isim mom-z sahnesinde konuşmacı olarak yerini alacak.

Sanatçı Gülben Ergen, “Yılın Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi” başlığı altında Çocuklar Gülsün Diye’nin hikayesini ve başarılarını anlatacak.

Ayrıca mom-z konuşmacıları arasında;
Temel Aksoy, M. Serdar Kuzuloğlu, İlgi Görener, Halil Erdoğmuş, Oğuz Satıcı, Müge Hasbay Öztunç, Deniz Sezer, Pınar Reyhan Özyiğit, Özge Uzun, Rima Erdemir, Ayşe Tolga, Özlem Gürses, Hande Kazanova, Ayşe Kucuroğlu, Nora Romi, Atıf Ünaldı, Ayşe Öner, Tulu Dülge, Başak Taşpınar Değim, Göktuğ Okan Oğuz, Natali Yeşilbahar, Rana Özşeker, Aslı Caner, Hande Yuvakuran, Esra Ertuğrul gibi isimler yer alıyor.

3 ayrı salonda 3 farklı program! 

1. mom-z 2013 Summit
Salon adı: D Blok Büyük Konferans Salonu Saat: 10.00 – 18.00

2. Anne & Baba Okulu
Salon adı: Galata Salonu Saat: 10.00 – 17.00

3. Ben Okulu
Salon adı: Cibali Salonu Saat: 10.00 – 17.00

mom-z Ödülleri
mom-z 2013’de sosyal sorumluluk bilinci en yüksek sanatçı anne ve gazeteci anne ile yılın anne kalbini çalmış marka ve projelerinin de ödüllendirileceği mom-z Ödülleri merakla bekleniyor.

Daha fazla bilgi ve katılım için; http://www.mom-z.com/

*Tüm içerik www.mom-z.com’dan alınmıştır. TeknolojikAnneler.com mom-z summit’e destek veren bloglar arasındadır.

3 thoughts on “Mom-z Kimdir, Mom-z 2013 Nedir?

 • Merhabalar… Bumerang ödül töreninde tanışmıştık. Sitenizi ziyaret etmek istedim. Çok hoş bir site. Mom-Z’ye gelmeyi istiyordum fakat işlerim var. Fırsat bulabilirsem kaçıp geleceğim. :)

  Sevgiler…

  Yanıtla
  • Evet Yağmur! Hoşgeldiniz, hep bekleriz :) Çarşamba kar ne kadar engelleyecek bakalım anneleri, biz de kara kara düşünüyoruz. Görüşmek dileğiyle, sevgiler..

   Yanıtla
   • Merhaba.Ben Aksaray Üniversitesi İktisat 3. sınıf öğrencisi Kevser Bal. Bu yıl aldığımız girişimcilik dersi için z nesli çocukları veya anneleri için yatırım yapmamız gerekiyor yani teorik olarak.Ve vize notumuzu belirleyecek bu yüzden önemi fazla.Sizden ricam annelerin çocuklarını susturmak, yemek yedirmek veya ilgisini dağıtmak için yaptığı, bulduğu yöntemlerden ilginç olanları aktarmanız.Örneğin bir anne çocuğu yemek yesin diye alnına bir aparatla telefonu bağlıyor ve bu sayede çocuk hem sevdiği klibi izliyor hem annesi yemeğini yediriyor. Bu tarz örnekler varsa elinizde lütfen paylaşın.Teşekkürler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.