KidzMind’den Çocuklara Eğitici Oyunlar

Tamamen kişisel ihtiyaçlardan yola çıkan KidzMind’den çocuklara eğitici oyunlar yaratılıyor.  Kurucu ortaklardan Keremhan Eke, kendi çocuğuna uygun içerik ve uygulamalar ararken yaşadığı sıkıntılar yüzünden yola çıkıyor. Şöyle anlatıyor yaşadıklarını: ” Öncelikle, çocuğun yaşına uygun içerikler bulmada sıkıntı yaşıyorduk. Özellikle 2-7 yaş arasındaki çocukların gelişimlerine paralel, sürekli ve birbirini takip eden uygulamalar yok denecek kadar azdı. Uygulama bulsak bile oyunlardaki arayüzler çocuklara çok uygun değildi ve her zaman ebeveyne ihtiyaç duyar halde kalıyorlardı.

Bunun üzerine, çevremizde tablet kullanan ebeveynler ile iletişime geçerek problemlerini daha net anlamaya çalıştık. Güvenlik zaafiyetleri ve kişisel gizlilik, ödeme konularında şikayetçilerdi. Bu problemler üzerine odaklandık.

Bunun üzerine, 7 kişilik ana ekip ve çeşitli disiplinlerden 10’un üzerinde profesyonel ile çalışmaya başladık.

Nihayetinde, ilk aşamada oyunlarımızı çıkardık. Şimdi bir hikaye kitabı üzerinde çalışıyoruz. Yakında da bir üst platform ile tüm uygulamaları birbirine bağlayacağız ve müfredat, raporlama ve tavsiye motoru gibi özellikler ekleyeceğiz.

Amacımız, erken dönemdeki çocukların tabletler ile yaşadıkları deneyimi daha güvenli, daha eğitici ve eğlenceli hale getirmektir.

Kısaca Oyunlar:

1- ŞEKİLLER – ÇOCUK OYUNU / SHAPES KID’S GAME

Şekiller – Çocuk Oyunu, 2-4 yaş arasındaki çocukların kare, üçgen ve daire gibi temel geometrik şekilleri öğrenmelerine yardımcı olan bir yapboz oyunudur. Şekiller oyunu, çocukların tekrar ederek problemleri çözmesine ve eğlenerek motor becerilerini gelişmesine yardımcı oluyor. KidzMind’ın kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde çocuklar, ebeveynlerine ihtiyaç duymadan neşeli vakit geçiriyor. KidzMind’ın güvenlik ilkeleri sayesinde ebeveynler çocuklarının gelişimine katkı sağlayacak uygulamaları gönül rahatlığı ile kullanıyorlar. Uygulama Türkçe, İngilizce dil seçenekleri ile tamamen reklamsız ve ücretsizdir. Arapça versiyonu 1.19 TL’den satışa sunulmuştur. Appstore’da sadece Ipad’ler için üretilmiştir.
İndirmek için: http://bit.ly/sekiller_kidzmind


2- SAYABİLİYORUM – I CAN COUNT
KidzMind’ın okul öncesi dönemdeki çocuklara yönelik uygulama serisinin ikincisi “Sayabiliyorum”, 2-4 yaş arasındaki çocuklara 1’den 9’a kadar saymayı öğretiyor. Eksik parçaları yerlerine koyarak rakamları tamamlayan çocuklar Matematik ile ilk defa tanışırken, aynı zamanda problem çözme becerilerini arttırıyorlar. KidzMind’ın kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde çocuklar, ebeveynlerine ihtiyaç duymadan neşeli vakit geçiriyor. KidzMind’ın güvenlik ilkeleri sayesinde, ebeveynler çocuklarının gelişimine katkı sağlayacak uygulamaları gönül rahatlığı ile kullanıyorlar. Uygulama Türkçe yayınlanmıştır. İlerleyen zamanlarda İngilizce ve Arapça dil seçenekleri eklenecektir. Uygulama freemium modeli ile ücretsiz olarak Appstore’da Ipad kullanıcılarına sunulmuştur.
İndirmek İçin: http://bit.ly/sayabiliyorum_kidzmind
3- MESLEKLER
KidzMind’ın okul öncesi çocuklara yönelik uygulama serisinin üçüncüsü “Meslekler” oyunu 2-4 yaş arasındaki çocukların meslekleri tanımasını sağlıyor. Çocuklar ekrandaki görselleri kaydırarak doğru meslek karakterini tahmin etmeye çalışıyorlar. Bu uygulama sayesinde çocuklar meslekleri tanırken görsel hafızalarını geliştiriyorlar ve KidzMind’ın kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde ebeveynlerine ihtiyaç duymadan keyifli vakit geçiriyorlar. Ebeveynler KidzMind’ın güvenlik ilkeleri sayesinde, çocuklarının gelişimine katkı sağlayacak uygulamaları gönül rahatlığı ile kullanıyorlar. Uygulama Türkçe yayınlanmıştır ve freemium modeli ile Applestore’da ücretsiz olarak iPad kullanıcılarına sunulmuştur.
İndirmek İçin: http://bit.ly/meslekler_kidzmind

4-HAYVANLAR KOROSU
KidzMind’ın okul öncesi çocuklara yönelik uygulama serisinin dördüncüsü “Hayvanlar Korosu”, 4-5 yaş arasındaki çocukların çeşitli hayvanları tanımalarını sağlayan eğlenceli bir oyundur. Bu uygulama sayesinde çocuklar doğadaki hayvan seslerini dinleyerek doğru hayvanı tahmin etmeye çalışıyorlar. Uygulama hayvanları öğretirken çocukların işitsel gelişimine de katkıda bulunuyor. Ebeveynler KidzMind’ın güvenlik ilkeleri sayesinde, çocuklarının gelişimine katkı sağlayacak uygulamaları gönül rahatlığı ile kullanıyorlar. Uygulama Türkçe yayınlanmıştır ve freemium modeli ile Applestore’da ücretsiz olarak iPad kullanıcılarına sunulmuştur.

İndirmek için: http://bit.ly/hayvanlar_kidzmind

http://kidzmind.com adresinden ürünler ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.