Bebekli ve Çocuklular için İlkyardım Eğitimi

Bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek en ufak kaza biz ebeveynler için dünyanın sonuymuş gibi görünebiliyor!.

Ne yazık ki, böyle bir durumla karşı karşıya iken çaresiz kalabiliyor, paniğe kapılıp geç tepki verebiliyor, hatta istemeyerek yanlış şeyler yapabiliyoruz.

#ÖpünceGeçmeyenUflar

Bebeklerde ve çocuklarda “Öpünce Geçmeyen Uflar” için ilk yardım eğitiminin amacı;

Ne kadar bilinçli olursak olalım, çocuğun başına gelebilecek her tür kazadan onu korumamız mümkün değil. Ancak kaza anında doğru ilk yardım uygulamalarını yapabilirsek ciddi yaralanmaları ve hayati tehlikeyi önleyebilir, çocuğumuzun kolayca iyileşmesine yardımcı olabiliriz.

Ne yapmamız gerektiğini önceden biliyor olmak, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda kendimizden emin ve çabuk hareket edebilmeyi sağlamak için, diyoruz ki eğitim şart…

Eğitime kimler katılabilir?

Anneler, anne adayları, eğitimciler, bebeğin/çocuğun bakımına yardımcı aile büyükleri, yakınlar, kısacası miniklerle baş başa kalan herkes.

Eğitim sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler:

  • Bebekleri ve çocukları kazalara  karşı koruyabilme ve onlar için güvenli bir çevre oluşturma konusunda farkındalık kazanabilme,
  • Doğru bilinen yanlışlardan kurtularak yerlerine bilimsel doğruları koyabilme
  • İlk yardımın temel uygulamalarını öğrenip, bunları doğru zamanda doğru şekilde uygulayabilme
  • İnsan vücudunu tanıyarak yaşamsal bulguların kontrolünü yapıp izleyebilme
  • Acil durumlar karşısında hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülebilmesinin sağlanması, durumun kötüleşmesinin önlenmesi ve iyileşmenin kolaylaştırılması için gerekli olan ilk yardım bilgilerini öğrenme ve uygulama becerisi kazanabilme

teknolojik-anneler

Eğitmen : Deniz Karadeniz

Deniz Karadeniz Sezgün, lisans eğitimini AÜ Fen Fakültesi Biyoloji bölümünde tamamladı. Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderlik Programı’na devam ederek Yaratıcı Drama Lideri olmaya hak kazandı. Boğaziçi Ünv.’de ‘Yöneticiler için pazarlama’, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Ünv.’de ‘Profesyonel İşletme Yönetimi’ ve Sadri Alışık KM.’de ‘Temel Oyunculuk’ programlarını başarı ile tamamladı.  Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitmeni ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan Karadeniz, yetkinlik gelişimi eğitimlerinin yanısıra ilkyardım ve iş güvenliği eğitimleri de vermektedir.

İletişim : teknolojikanneler@gmail.com

18 Eylül Cuma, 10:30 – 13:30, Club Bubble

 

One thought on “Bebekli ve Çocuklular için İlkyardım Eğitimi

  • #ÖpünceGeçmeyenUflar ahaha :) güzelmiş teşekkürler faydalı bilgiler :)

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.