13-14-15 aralık ibs

#ibsfuar’da uğramadan geçmeyin!

Anne Bebek Çocuk Fuarı İBS 2013’e açılış günü gittik. Blog yazarı olmanın en güzel yanlarından biri; birbirinden yetenekli, üretken annelerle tanışmak, dost olmak. Bu yaratıcı kadınların bir kısmını fuarda standlarında ziyaret ettik. Yeni yüzlerle de tanıştık, ‘fikrinize sağlık!’ dediğimiz annelerin de işlerini paylaşmak için can atıyoruz.

Buyrun bizim gözümüzden İBS 2013! ;

İBS 2013

Buzzz gibi bir sabahtı, 13Aralık sabahı, neyse ki kaymaz halılar düşünülmüş, sorun yaşanmıyordu giriş çıkışlarda!

ibs fuar 2013

Daha içeri girmeden, dışarıda park edili bulunan bu şirin otobüs ilgimizi çekti. Bu orjinal okul otobüsü, içeride öğrendiğimiz üzere parti, özel gün vb organizasyonlar için ayarlanabiliyor. Ant Roadshow ismini kenara yazın, mutlaka bir uğrayın, fotoğraflardan yapılan eğlenceli organizasyonları inceleyebilirsiniz.

İBS 2013

Ana kapıdan girer girmez, Philips Avent’in ferah, iç açan, rengarenk ortamı karşıladı bizi. Hamile ve Anne isimli blogun yazarı AventAnne Müge’nin sıcak çayını içerek başladık turumuza! Sohbet esnasında çekilen fotoğrafımız, anında basılarak bize hediye edildi.

ibs 2013

Doulaları çatısı altında toplayan, ‘Doulalık nedir, bir doula ne yapar?’ sorularınıza tüm cevapları bulabileceğiniz Doğumistan Standı, bizce fuarın en özenli, en pozitif enerjili standıydı. Sohbetinize bitki çayları eşlik ederken, canınız çekerse diye turşu bile düşünülmüştü! Hamile yogası, rahatlama teknikleri etkinlikleri için fuar kataloğundan saatlerine göz atın. Doula Anne, blogger arkadaşımız Esra’nın yanından, pozitif enerjisini alarak ayrıldık.

ibs fuar 2013

İşte bir ev sıcaklığı daha! Tavsiye Evi, sizi evinizdeymiş gibi hissettiriyor, tarçınlı, limonlu detoks suları ile karşılıyorlar sizi. Melek Kanatlarıyla fotoğraf çekmeden ayrılmayın! Ne dediğimizi gidince anlayacaksınız;)

ibs fuar 2013

İşte yeni bir yaratıcı anne! Mom’s Green, girişimci anne elinden çıkmış bir marka. Tamamen organik temizlik malzemelerini kendisinden dinleyin, fiyatları çok uygun bu ürünler çok aklınıza yatacak.

ibs 2013

Daha uzaktan renklerinden tanıyoruz Playdate Turkey köşesini! Hürriyet Aile ekibi ile birlikte hazırlanan köşeye mutlaka uğrayın, miniğiniz ‘pasta süslerken'(!) siz Playdate etkinliklerini dinleyin. Mutlaka iletişim bilgilerinizi bırakın ki, etkinliklerden haberdar olun ;)

ibs fuar 2013

Fuar süresince kurulan sahnelerde tanıdık isimlerle sohbet, çocukların sevdiği karakterlerin dans ve sahne gösterileri yer alıyor. İşte sahnede İstanbul Doğum Akademisi ve uzmanlarla keyifli bir sohbet.

ibs fuar 2013

ShieldOn. Çok ilgimizi çeken bir girişim oldu. Sheildon baby emr koruma teknolojisini geliştiren Tokdemir çifti, elektro manyetik radyasyon önleyici boya geliştirmişler. Ne demek istiyoruz; yani İTÜ raporlu bu yalıtım malzemesi ile bebek odası duvarını kapladığınızda, en azından uyurken %99 radyasyondan arınmış uyuduğuna emin oluyorsunuz. Tanışın, kendilerinden dinleyin.

ibs fuar

İkizim ve Ben. Kız anneleri uğramadan geçemeyeceklerdir. Kız çocukları için birbirinden renkli kıyafetler satılıyor; aynıları saçından göz rengine kadar belirleyerek seçtiğiniz oyuncak bebeğe de giydiriliyor. Çocuk, kendi benzeri ile oynuyor. Enteresan.

1-IMG_0150

Bu ikiliden hangisi daha yaratıcı karar veremiyoruz! MiniAktivite, mutlaka katılmak isteyeceğiniz etkinlikler düzenliyor. Yepyeni yerlerinde doğum günü partilerinden, yaş gruplarına göre düzenlenmiş atölyelere, çok şirin etkinlikler organize ediyorlar. İyi ki varsınız!

ibs fuar   ‘Bir çocuğun hayatından değerli ne olabilir ki?’ Hiçbir şey.. Lütfen LÖSEV’e uğrayın, dinleyin, durumunuz müsait ise ürünlerden satın alarak sevdiklerinize hediye edin. Daha anlamlı yılbaşı hediyesi olabilir mi?

ibs fuar

İstanbul Koruyucu Aile Derneği’nin standına uğrayan bir küçüğün resmiyle noktalıyoruz yazımızı. Bu mütevazi standa uğramanızı, gönüllülerle sohbet etmenizi çok isteriz.

Fotoğraflarına yer veremediğimiz; En geniş anne-çocuk-bebek alışveriş sitesi AnneLutfen.com, Yes To Science, Mercedes-Benz MobileKids, Eğlenceli Emzikler Billy-Bob, Türkiye’nin ilk akıllı çocuk t-shirt’ü Dynatag, bebeğinizin ilk oyuncağı Sophie the Giraffe, anılarınızı kitaplaştıran Afilli Kitap ve daha niceleri.

Anneler ve çocukları için kaliteli işler yapan herkesi yürekten kutluyor, unuttuklarımız, uğrayamadıklarımız için af diliyoruz.

3 thoughts on “#ibsfuar’da uğramadan geçmeyin!

  • Biz de sizi tanıdığımıza çok memnun olduk:))) Tavsiye Evi’ne bekliyoruz en kısa zamanda..

    Yanıtla
  • Shieldon Elektromanyetik Radyasyon Önleciyi Boya ailesi olarak, biz de sizlerle tanışmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.