#DeğişenBenim

Teknolojik Anneler olarak uzun süredir yapmak istediğimiz, farklı şehirlerdeki, özellikle Anadolu’daki kadınlarla buluşabilme onlarla teknoloji hakkında sohbet edebilme hayalimiz, Lenovo markasının da tam olarak aklındaki proje olunca, yollarımız kesişti. ‘Kadınlar için oyun yeniden başlıyor’ diyoruz ve #DeğişenBenim diyerek kadınlarımızla yüz yüze sohbet edebilmek için yollara düşüyoruz.

Kadınlar İçin Oyun Yeniden Başlıyor

Lenovo, şirket kültürü olarak da her zaman kadının yanında yer alan, kadın odaklı projeleri destekleyen, yenilikçi bir teknoloji markası olarak kendimize çok yakın bulduğumuz bir marka.  PC’lerinin yanı sıra, sunucu, iş istasyonları, depolama, akıllı TV, tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve Moto markası ile uygulamaları içeren yüksek kalitede ürünleri vardır ama bir ThinkPad veya YogaTablet bizzat en sevdiğimiz ürünlerdendir.

Lenovo Türkiye’nin genel müdürü de bir kadın. Gülfem Çakmakçı şöyle diyor; Lenovo’nun dünyadaki 60 bin çalışanı arasında kadınlar, çalışma gücünün %40’ını oluşturuyor. Lenovo dünyada da WILL (Women In Lenovo Leadersip) projesini yöneten ve kadınların yanında yer alan bir marka. Avrupa Başkanımız liderliğinde buluşup kadınların geliştirilmesi, mentorluk sistemleri, bölgesel rol modellerle kadınların ihtiyaçlarının ve yaşanan sorunların anlaşılıp çözüm üretilmesi ve farkındalık yaratılması üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizdeki birçok ülkede kadınlara yönelik farklı insiyatifler geliştiriliyor. Biz de Türkiye’de Anadolu şehirlerimizi ziyaret ederek kadın buluşmalarıyla kadınlara katkı vermekten onlara destek olmaktan ve farkındalık yaratmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca her şehirde ülkemizin geleceği için en önemli kaynağı olan gençlerimiz ile üniversitelerde buluşacağız. Başarılarıyla dikkat çekmiş iş dünyasının önde gelen isimlerini, üniversite gençleriyle bir araya getirerek, teknoloji ve liderlik üzerine keyifli konuşmalarla gençlere yeni bir vizyon kazandıracağız.

Değişen Benim

Lenovo ile birlikte, ilk etapta Adana, Malatya, Gaziantep, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de kadın buluşmaları gerçekleştireceğiz. Biz buluşmalarda teknoloji ve sosyal medya üzerinde birikimlerimizi paylaşacağız; istiyoruz ki kadınımız teknolojinin ‘uzaktan görüldüğü kadar’ karmaşık bir olgu olduğunu sanmasın, internetle tanışsın, bilgisayara dokunsun, dünyaya açılsın, varsa çocuğuyla daha iyi ilişki kurabilsin. Sosyal medyaya hakim kadınlarımız ise vizyonlarını nasıl geliştirebilirler, interneti en güvenli, en faydalı nasıl kullanabilirler, paylaşmak istiyoruz.

Teknolojik Anneler’in yanı sıra, kadın buluşmalarında kendi imkânlarıyla dünyaya açılmış ve uluslararası başarı kazanmış kadınlar da Lenovo’nun davetlisi olarak kendi hikâyelerini paylaşacaklar. Lenovo aynı zamanda proje kapsamında girişimci kadınlara parasal destek de sağlayacak. Seçilen illerde aynı gün üniversitelerde “Yenibir Lider” ekibi ile gençlerle bir araya da gelecek Lenovo ekibi, geçlerle iş dünyasının liderlerini bira araya getirerek onlara yeni bakış açıları kazandıracak.

Proje hakkında bilgi veren Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı diyor ki: “Değişen Benim’ sloganıyla projemize başlıyoruz. Hayatımızın vazgeçilmezi olan teknoloji konusunda uzman konuşmacılarla kadınlara farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyoruz. Kadın ister evde, ister iş alanında olsun veya çocuğunun eğitiminde olsun teknoloji ile her zaman bir araya geliyor. Kadına verdiğimiz destek toplumsal, ekonomik ve bireysel anlamda bize mutluluk başarı ve refah artışı olarak geri dönecektir. Ayrıca kadınların kariyerlerinde ilerleyebilmeleri için gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz.

Gittiğimiz şehirlerde biz anneler ile buluşurken, Yeni Bir Lider Derneği de aynı şehirlerdeki üniversitelerde ‘geleceğin liderleri’ne konferanslar, eğitimler düzenleyecekler, mentorluk ve çalışma grubu etkinlikleri yapacaklar. 18-30 yaş arasındaki üniversite öğrencisi ve genç profesyoneller, Liderlik Ekosistemi kapsamında Türkiye’nin önde gelen özel ve kamu kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası liderleri aynı çatı altında toplanacaklar.

Projeyi tüm sosyal medya hesaplarından #DegisenBenim #lenovotürkiye #teknolojikanneler ile destekleyebilirsiniz. 

Lenovo_degisen-benim

4 thoughts on “#DeğişenBenim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.