Çocuklara dersleri sevdirmenin teknolojik yolu

“Çocuklar mutlu oldukları aktiviteleri yapmak ister ve başarılı olduklarına dair geri bildirimler aldıkça kademe yükseltirler. Bizler, bir işte başarılı olmak için o işi seviyor olmanın önemini tecrübe edinmiş olmalıyız fakat çocuklarımızın bundan haberi yok değil mi? Şu an çocuklarımıza dersi sevdirmenin en iyi yolunu; hatta sırrını keşfetmek üzereyiz. Bu makaleyi son satıra kadar dikkatle okuyunuz”

Olumlu Motivasyon / Takdir Edilme / Başarma Duygusu

Çocukları sevgiyle büyütme, ilgi gösterme, zaman ayırma, özgüven aşılama, dinleme, anlatma gibi konularda ebeveynlere çeşitli sorumluluklar düşüyor. Ben, tüm TeknolojikAnneler.com okurlarının bu konularda hassas olduklarına ve gerekli eğitimleri eksiksiz verdiklerine inanıyorum. Peki teknolojiyi nasıl kullanıyoruz? Bu soruya cevap vermeden önce çocukların derslerde başarılı olmasını ve okulu sevmesini sağlayan mental faktörleri inceleyelim.

ÇOCUKLARIN DERSLRDEKİ BAŞARISINI ETKİLEYEN MENTAL FAKTÖRLER

Sayısal Dersler (Örneğin Matematik Dersi) – Neden-sonuç ilişkisi kurabilme, sayılarla çalışma ve muhakeme yapma gibi yetenekleri gerektirir.

Sözel Dersler (Örneğin Türkçe ve Dil Bilgisi) – Soyut kavramları nesneleştirmeyi, simgesel düşünmeyi ve cümlelerdeki kompleks yapıları kolaylıkla basite indirgeyebilmeyi gerektirir.

Görsel ve Sanatsal Dersler (Örneğin resim veya iş eğitimi) – Resim çizimi konusunda başarılı olmak, bilek hassasiyeti kadar görülen veya hayal edilen nesnelerin tıpkı bir fotoğraf gibi kayıt edilebilmesini gerektirir.

mental up

 

ÇOCUKLARA DERSİ SEVDİRMENİN TEKNOLOJİK YOLU
(Mental Egzersizler)

MentalUP Beyin Egzersizleri Programı’nı duymuş olmalısınız. – Teknolojik Anneler bilir :) – Bilmeyenler için çok kısa bahsedip konuyu toparlamak istiyorum.

TUBİTAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin katkılarıyla geliştirilmiş MentalUP uygulamasında çocuklarınızın zeka potansiyelini ortaya çıkaracak beyin egzersizleri mevcut.

Türk doktorlar ve akademisyenler tarafından geliştirildi.”

Oyun şeklinde tasarlanmış uygulamayı çocuklarınız keyifle kullanırken hafıza gelişimi, analitik beceri, görsel-sayısal zeka ve dikkat gelişimi gibi konularda kendilerini geliştiriyorlar. Yukarıda, bu yeteneklerin derslere olan etkisinden bahsetmiştim. Dolayısıyla, MentalUP Beyin Egzersizlerinin üstün zekalı çocuklar da dahil tüm çocukların kullanması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu arada uygulamanın en can alıcı özelliği ise birkaç egzersizden sonra çocuğunuzun zeka potansiyelini keşfedip kendisine uygun egzersizleri otomatik olarak belirliyor olması. Bu harika bir özellik!

Cep telefonunuzu kurcalamak için ısrar eden, tabletinizle veya bilgisayarınızla oyun oynamak isteyen çocuklara teknolojiyi yasaklamak yerine MentalUP egzersizlerini sunabilirsiniz. (Bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi platformlarda online olarak kullanılabiliyor.)

Oyun oynadıklarını düşünürken kendilerini geliştiren çocuklarınızın derslerdeki başarısı da artıyor. TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen, denenmiş ve faydaları kanıtlanmış bir ürün olan MentalUP programını şuan 32.000 den fazla kişi kullanıyor. Hızla yaygınlaşan beyin egzersizleri uygulamasını denemek isterseniz www.mentalup.net adresini ziyaret edip üye olarak ÜCRETSİZ versiyonunu hemen inceleyebilirsiniz.

Sosyal-MedyaFaydasını gözlemleyen aileler için de %20 indirim sağlayan bir kod paylaşıyorum. Bu indirim kodu, TeknolojikAnneler.com‘un MentalUP Beyin Egzersileri Uygulamasına sağladığı destekten dolayı ziyaretçilerine hediye edilmiştir. Güle güle kullanın.

“İndirim kuponu almak isteyenler bunyaminkapicioglu@gmail.com adresine çocuğunun ismini ve doğum tarihini mail atabilir. Eğer tükenmediyse ziyaretçilerimizle paylaşacak. Tükendiyse de üzülmeyin zaten üyelik ücretleri yaklaşık bir oyuncak parası kadar makul”

Bünyamin Kapıcıoğlu

————————————————————————————————–

*Bu haberi 14Şubat 24:00’a kadar paylaşan okurlarımızdan 1 kişiye 1 yıllık hizmeti ücretsiz hediye ediyoruz.

Hediye üyelik kazanan okurumuz ;

Derya ÇİLDAN

Kendisini tebrik ediyor, bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz; teknolojikanneler@gmail.com

3 thoughts on “Çocuklara dersleri sevdirmenin teknolojik yolu

  • çocuklara dersi sevdirmek gerçekten ama gerçekten çok zor olabiliyor. denemekten ne kaybederiz ki. Ben bitane yıllık paket alacağım. teşekkürler

    Yanıtla
  • Bizim çocuk 3 yaşında ona gitmez ama kendim denedim hoşuma gitti oynaması keyifli :D

    Yanıtla
  • Geri bildirim: MentalUp indirim kodu - Teknolojik Anneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.