Beauty and the Beast Müzikali Zorlu Center’da!

güzel ve çirkin gösterisi

Bizim çocukluğumuzda ve gençliğimizde, imrenek takip ettiğimiz sanat etkinliklerin, bugün çocuklarımız için ulaşılabilir olmasından öyle memnunuz ki… İşte bir tanesi; tam 20 yıldır sahnelenen, Brodway’in en uzun soluklu ve çok hasılat yapan gösterilerinden biri olan Beauty and the Beast, Zorlu Center PSM sahnesinde!

Beauty and the Beast

Güzel ve Çirkin Jeanne-Marie Leprince de Beaumont‘un klasik romanı  ve filmlerden dizilere sayısız uyarlaması olan bir eserdir. Hikayeye aşinasınızdır; bir büyü ile lanetlenen Prens Beast, şatosunda tek başına mutsuz bir hayat sürer. Büyünün bozulması için onu olduğu gibi sevecek ‘gerçek aşk’la bağlanacak birine ihtiyacı vardır. Taşrada yaşayan güzeller güzeli Belle ile tesadüfle başlayan arkadaşlıkları, sonrasında kırgınlıkları ve en sonunda tutkulu aşkları kısacası güzel olan ve çirkin olanın hikayesidir gerçekten de Beauty and the Beast.

 zorlu center disney

Sahnede 20. yıl! 

Mutheşem bir set, göz alıcı kostümler! Müzikler ise başlı başına olay; Küçük Deniz Kızı, Aladdin ve Karmakarışık’ın da bestelerini yapan Alan Menken’a, sözleri ise yine Küçük Deniz Kızı ve Aladdin’in söz yazarı Howard Ashman ile Aslan Kral ve Jesus Christ Superstar’ın yazarı Tim Rice’a ait. Müzikalin senaryosu ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin senaristi Linda Woolverton tarafından yazılmış. Prodüksiyonun Disney destekli olduğunu söylememe gerek yok;  Disney Theatrical Productions, NETworks ve Broadway Entertainment Group tarafından sahneleniyor. Bence görsellikte en önemli unsur olan kostüm tasarımı ise Tony Award sahibi Ann Hould-Ward’ın.

En iyi müzikal dalında Tony ve Olivier ödüllü bu gösteriyi izlemek isterseniz, 8 – 26 Ekim tarihleri arasında Zorlu Center PSM sahnesinde sahneleniyor. Biletler için buraya tıklayabilirsiniz.

 

One thought on “Beauty and the Beast Müzikali Zorlu Center’da!

  • Yararlı oldu teşekkürler ararken Google üzerinde rastladım.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.