Bahçe, teras ve balkonda internet keyfi için

Kesintisiz İnternet Keyfini Doya Doya Yaşayın

TP-LINK, yazlık evler ya da bahçeli müstakil yapılarda evin her noktasında kablosuz internet sağlamanın püf noktalarını açıkladı.yazlik eve internet

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte evlerde balkon, teras ya da bahçeyi daha çok kullanmaya, yazlık evlere taşınmaya başlıyoruz. Evin içinde farklı odalarda ulaşabildiğimiz interneti açık alana taşımak, yazlık evde kablosuz internet ağı kurmak gereksinimi oluşuyor. Dünyanın bir numaralı kablosuz ağ üreticisi TP-LINK, zengin ürün çeşidi ile yazlık evlerde, açık alanlarda da kablosuz ağ sorununa çözüm sağlıyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, akıllı cihaz kullanımının artmasıyla, artık her an her yerde internete bağlanma gereksinimi duyulduğunu vurguluyor. Tatilde dahi tablet bilgisayarların, akıllı telefonların aktif kullanıldığını ifade eden Dinçer, “Kablosuz ağ alanında taşınabilir çözümlerimiz var. Bu sayede gerek şehirlerdeki evlerimizin balkonu, bahçesinde; gerek yazlıklarda evin her noktasından ulaşılabilen kablosuz ağ kurabiliriz” diyor. Kısa süre kullanılan yazlık evlerde kablolu ağ yatırımı yapmak isteyenlere yönelik seçenekli çözümleri olduğunu belirten Dinçer, “Yazlıkta ADSL ya da 3G internet tercih edilebilir. Her iki tercihe yönelik ürün grubumuz bulunuyor” diyor.

Yazlık evler ve seyahatler için ideal çözüm: Taşınabilir yönlendirici

TP-LINK’in birden fazla işlevi olan taşınabilir yönlendirici (router) modeli TL-WR710N, yazlık evler ve seyahatler için ideal bir ürün. Kablolu interneti kablosuz ağa dönüştürebilen bu ürün aynı zamanda yazlık evlerdeki akıllı TV, oyun konsolu gibi cihazların kablosuz ağa erişimini de sağlıyor. Sinyal tekrarlayıcı özelliği sayesinde kablosuz ağın kapsama alanını da genişletebilen bu ürün sayesinde evin içindeki kablosuz interneti bahçeye, terasa, havuzun kenarına ulaştırmak mümkün oluyor. 10 cm’den küçük boyutu sayesinde her yere rahat taşınan TL-WR710N, tatil, seyahat ve yazlık evlerde kablosuz internet için çok işlevli ve uygun fiyatlı bir çözüm.

Bahçeli evler ve yazlıklarda evin içindeki kablosuz interneti bahçeye, terasa taşıyabilmek için bir başka çözüm ise menzil genişleticiler (range extender). TP-LINK’in taşınabilen, prize takılarak basitçe aktif hale getirilebilen üç modeli yazlıklar için de ideal çözüm oluşturuyor. TL-WA750RE, TL-WA850RE ve TL-WA854RE modelleri her tür gereksinime cevap verebiliyor. Her üç model de mevcut kablosuz ağın sinyalini tekrarlayarak, kapsama alanını genişletiyor. Örneğin yazlık evde salonda bulunan modemin sinyalinin bahçeye de ulaşması istendiğinde, bu taşınabilir cihazlardan birini bahçedeki bir prize takıp modemle eşleştirmek ve ağ sinyalini bahçeye taşımak mümkün. Gerektiğinde bahçedeki prizden çıkarılıp terasa, balkona ya da evin ağ sinyali zayıf ulaşan bir başka noktasındaki prize takarak ağın menzili genişletilebiliyor. Her üç ürün de farklı marka kablosuz ağ ürünleriyle uyumlu olduğundan farklı marka modemlerle de kullanılabiliyor.

Çok katlı yazlıklar için powerline adaptörler

Yazlık evler genelde iki ya da üç katlı oluyor. Bu durumda da kablosuz ağı üst ya da alt katlara taşıyabilmek, evin her bir köşesinde kesintisiz ve güçlü bir şekilde kablosuz ağa erişebilmek gerekiyor. TP-LINK’in powerline adaptör çözümleri çok katlı yapılarda evin her noktasına interneti taşıyabilmek için ideal çözüm oluşturuyor. İnternet için kablo çekmek yerine, evde mevcut olan elektrik hattını aynı zamanda internet ağı haline getirebilmeyi sağlayan powerline adaptörler, kullanım kolaylığının yanında taşınabilirlikleri ile de yazlıklar için uygun seçenek niteliğinde. İki adaptörden oluşan kit halinde satışa sunulan TP-LINK powerline çözümlerinde adaptörlerden biri evde mevcut modeme kablo ile bağlanıp elektrik prizine takılıyor. Böylece elektrik hattı aynı zamanda interneti taşır hale getiriliyor. İkinci adaptör, yazlığın istenilen bir noktasındaki elektrik prizine takılarak o noktada da internete erişilebiliyor. TP-LINK’in powerline çözümleri arasında kablolu ya da kablosuz bağlantı sağlayan modeller yer alıyor. Böylece ikinci noktada ister kablo ile ister kablosuz olarak internete erişilebiliyor. Üstelik prizden çıkarılıp bağlanmak istenen başka bir noktadaki prize taşımak mümkün. Powerline adaptörler, özellikle kablo yatırımı yapılmak istenmeyen çok katlı yapılarda evin her noktasına interneti taşımak için en ideal çözümler arasında yer alıyor. TP-LINK yazlık evlere, hem kablolu hem kablosuz erişim olanağı sağlayan TL-WPA4220KIT ya da TL-WPA2220KIT modellerini öneriyor.

3G internet kullananlar için farklı çözümler

Yazlıkta ya da tatilde 3G ile internete bağlanmayı tercih edenler için de çözümler sunan TP-LINK, 3G ile 10 kişiye kadar kablosuz ağ kurabilen farklı modellere sahip. 3G modemi olanların modemi takarak ağ oluşturabileceği çözümlerin yanında modeme gerek olmadan sadece 3G özellikli SIM kartını takarak kullanılabilen ürünleri olan TP-LINK, bu konuda ürün çeşidini sürekli geliştiriyor.

Hepsi şık ve taşınabilen çözümler arasında 3G modem bağlanılarak kullanılabilen TL-MR3040 modeli, içindeki pil sayesinde elektriğe bağlı olmadan da birkaç saat 8-10 kişilik kablosuz 3G internet ağı oluşturmayı sağlıyor.

TP-LINK’in SIM kart takılarak kullanılabilen üç farklı modeli bulunuyor. ‘Çakıl taşı’ kod adıyla bilinen, siyah kasa rengi ile dikkat çeken M5350 ve M5250 modelleri ince ve şık yapıları ile özellikle iş insanlarının beğenisini topluyor. TP-LINK’in SIM kart takılarak kullanılabilen aynı zamanda powerbank (yedek şarj birimi) işlevi de gören yeni modeli M5360 ise teknesi olan ya da teknede tatil yapanlar için ideal bir seyahat ürünü niteliğinde.

160’dan fazla modeli ile kablosuz ağ pazarında her gereksinime uygun, bol seçenekli çözüm sunan TP-LINK, yazlıklar için de kaliteli ve uygun fiyatlı çözümler sağlıyor.

 

One thought on “Bahçe, teras ve balkonda internet keyfi için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.