Kelebeğin Rüyası Oscar aday adayı

Kelebeğin Rüyası Oscar yolcusu

Kıvanç Tatlıtuğ Kelebeğin Rüyası
Kıvanç Tatlıtuğ Kelebeğin Rüyası

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye’nin Oscar’a “Kelebeğin Rüyası” filmi ile katılacağını Twitter hesabından açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çelik, Twitter hesabından “Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, Bakanlığımızın destekledigi ‘Kelebegin Ruyasi’ filmi Oscar aday adayı olarak belirlendi.Tebrikler” yazdı.

Açıklamada şu bilgilere de yer verildi:

“Sanatsal Etkinlik Komisyonu üyeleri, Amerika’da yapılacak 86. Oscar Academy Ödülleri için ‘En İyi Yabancı Film’ dalında ülkemizi temsil edecek filmi bugün belirledi.

Kelebeğin Rüyası

Filmle ilgili şunlar kaydedildi:

“Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve yönettiği Kelebeğin Rüyası, 22 Şubat 2013’te Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde vizyona girmişti.

1941 yılının Türkiye’sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan film, iki genç şairin gerçek hikayelerinden yola çıkarak hayatla ve aşkla olan mücadelelerini anlatıyor. Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan’ın başrollerini paylaştığı Kelebeğin Rüyası’nda, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil ve Servet Pandur da rol alıyor.Kelebeğin Rüyası, en pahalı prodüksiyon olarak Türk sinema tarihine geçti ve dünya standartlarındaki görüntüleri ile konusu ve oyuncularının performansıyla övgü topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.