Student learning with a laptop in an university campus

BinYaprak, Bilim ve Teknolojinin İnci’lerini Arıyor

STEAM alanında araştırma yapan bir öğrenci isen ve araştırmalarını tamamlaman için kitap, konferans katılımı, hayallerindeki yurt dışı araştırma stajına ulaşım masrafların için bütçe ihtiyacın varsa, işte şans! BinYaprak, İdeanest iş birliği ile sana destek vermek için ortak bir proje başlattı.

İdeanest, Teknoloji tabanlı projelere destek olmak için hayata geçirilen, Türkiye’nin ilk bağış bazlı kitle kaynak yaratma platformu. Tıp Fakültesi öğrencisi ve kök hücre araştırmacısı İnci Kadribegiç’in ‘Kanseri Beraber Yenelim! kampanya destek çağrısı ile haberdar olmuştuk bu yardım ağından. İnci, kanser hastalığı ile mücadelede önemli rol oynayan “İmmunoterapi Tedavisi” çalışmaları için destek çağrısında bulunmuş ve çok kısa sürede gereken mebla toplanabilmişti. Aynı şekilde, RobotlEl Türkiye‘nin büyük boy 3D yazıcı ihtiyacı çağrısı da, yardımseverler tarafından yanıtsız bırakılmadı. 40bin tl. kısa sürede toplanabildi.

BinYaprak, Bilim ve Teknolojinin İnci’lerini Arıyor

BinYaprak, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi. İlham alabileceğin, rol modeller ile tanışabileceğin, hayallerini nasıl gerçekleştirebileceğinin cevaplarını bulabileceğin bir oluşum. Online olduğu kadar sıkça düzenlenen buluşmalar ve etkinliklerle kızkardeşlik bağını sağlamlaştırabilirsin. 

11 Şubat Bilimde Kız Çocukları Günü’nde duyurulan bu projeye son başvuru tarihi 31 Mart. Teknolojinin İnci’si olma şansını yakalayabilmek ve projeye başvurabilmek için önce buradan kayıt yapman gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.