juvi güvenli youtube videoları

YouTube tabanlı Çocuk Video Uygulaması

Bilinçli ebeveynler olarak YouTube‘un çocukların en çok ilgi duyduğu platform olduğunu biliyoruz ve tehlikelerin farkındayız. Tüm paylaşımlarımızda ve sohbetlerimizde üstüne basarak belirttiğimiz gibi, teknoloji amaç değil araç olarak kullandığımızda faydası yadsınamaz. Gelin görün ki söz konusu Youtube olunca işler sarpa sarıyor!

Biz istemez miyiz çocuğumuz Youtube’a girsin, sadece faydalı içeriklerden yararlansın. İlgilendiği konular ile ilgili videolar bulsun, izlesin, kendin yap videoları bulsun, araştırsın etsin. Ama bunu yaparken de ekranın sağında solunda garip videolar çıkmasın, hooop alakasız bir reklam belirmesin, çocuğumuzun tane tane öğrettiğimiz Türkçesi bozulmasın!

İşte biri sonunda bu işe el atmış ve çok işlevsel bir uygulama geliştirmiş. Lafın gelişi “biri” dedik ama hikaye yine çok tanıdık; Angın Aybar baba olduktan sonra malum sorunu bizzat yaşayan ebeveynlerden. 3 yaşından sonra ekranla tanışan çocuğunun videolara olan ilgisini ve dolayısıyla kaçınılmaz olarak Youtube’un tehlikelerini keşfetmiş.  

Youtube istediği kadar denetim koysun, kontroller geliştirsin, birileri illa ki denetimden sıyrılmanın yolunu buluyor ve tüketimin en masum ayağı olan çocuklarımıza erişiyorlar. Tüm bu risklerin farkına vararak yola çıkan Aygın ve ekibinin geliştirdiği, bizi heyecanlandıran uygulamanın ismi Juvi.

Juvi nedir?

Juvi adını Junior ve Video kelimelerinden alıyor. Çocuk psikologları ile geliştirilmiş YouTube tabanlı bir Video Uygulaması. YouTube’daki videolar sizin yerinize uzman ekip tarafından izleniyor, çocukların gelişim özelliklerine göre kategorilere ayrılıyor. Sonuçta ortaya %100 güvenilir video arşivi çıkıyor. Şiddet, korkutucu öğeler, cinsellik, küfür, uygunsuz dil kullanımı, aşırı tüketime özendirme ve yanlış rol modeller içeren videoları asla Juvi’de yer almıyor.

Bugüne kadar çocuk modu, küfür filtreleri, engellenmiş hesaplar, daha neler neler..hepsini denemiş ebeveynler olarak biz çok faydalı bulduk.

Tüm akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu bu uygulamayı açıp çocuğun eline verirken hiç bir endişe duymayacaksınız. Konu Youtube olunca bu hafiflemeyi sadece yaşayan bilir😊

Juvi nasıl kullanılır?

iOS için buradaki, Android için ise buradaki linke tıklayarak uygulamayı indiriyorsunuz. İlk 10 gün ücretsiz, mutlaka denemenizi tavsiye ederiz

Kendinize ait e-posta adresi ile yeni kayıt açıp, verdiğiniz adrese gelen doğrulama e-postası ile üyeliğinizi onaylıyorsunuz. Sonrasında 1-8 yaş aralığındaki çocuğunuz adına bir profil oluşturuyorsunuz. Bu aşamada arzu ederseniz çocuğunuzun cinsiyeti, yaşı, ana dili bilgilerini giriyorsunuz.

Tam bu noktada uygulamanın birkaç özelliğinden bahsetmekte fayda var;

  • Yaş aralığını girdiğinizde, sadece yaşına uygun videolar akışta yer alacak. Yaşına uygun olmayan videoları göremeyecekler. Çocuğunuzun doğum tarihini girdikten sonra gerisini Juvi’ye bırakın. Uygulama her yaş için özel video listeleri ve kategoriler sunuyor. Çocuk psikologları tarafından geliştirilen uygulamada videolar uzman ekip tarafından seçiliyor.
  •  4 çocuğa kadar ayrı hesap oluşturabilirsiniz.
  • Ana dilini belirttikten sonra, dil seçeneği kısmında tercihinizi yaparak; Türkçenin yanında 5 yabancı dilde yaşına uygun videolar ile dil öğrenim sürecini destekleyebilirsiniz.
  • Süre denetimi en büyük dertlerimizden biridir. Uygulamada Ayarlar menüsünden çocuğunuzun uygulama içerisinde geçirdiği zamanı kontrol edebilirsiniz. Seçtiğiniz süre bittiğinde ekran donacak, siz belirlediğiniz PİN kodunu girmeden açılmayacak.
  • AYRICA; Tanıdıklarınıza tavsiye etmek isterseniz; “Ayarlar” menüsünde bulunan “Arkadaşına Öner” bölümünden arkadaşlarınıza tavsiyede bulunabilir, bu link ile uygulamaya kayıt olan arkadaşınız kadar ücretsiz ay kazanabilirsiniz.

Juvi’de ücretlendirme

Juvi için yeni kayıt oluşturduğunuzda ilk 10 gün ücretsizdir. Sonrasında uygulamaya aylık, 6 aylık veya yıllık üyelikle abone olabilirsiniz. Üyelik seçeneğini uzattıkça abonelik ücreti azalmakta. Abonelik detaylarını buradan inceleyebilir, üyeliğiniz yenilenmeden 24 saat öncesine kadar Appstore veya Play Store üzerinden iptal edebilirsiniz.

Bu arada uygulamaya sizin çağrınızla kayıt olan arkadaş sayısı kadar ücretsiz ay hesabınıza ekleniyor!

  • Juvi Instagram hesabı
  • Juvi Facebook hesabı
  • Her türlü soru ve önerinizi uygulama içindeki TALEP FORMU’ndan iletebilir veya support@juvi.tv’ye mail atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.