İlk uluslararası SEO etkinliği SEOzone ’14 ardından

IMG_5897Haftasonu, Radisson Blue Şişli Hotel’de gerçekleşen, Türkiye’nin ilk uluslararası SEO etkinliğindeydik. SEO nedir derseniz, başlamadan önce buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

SEOzeo, arama motoru optimizasyonu alanında AR-GE çalışmaları yapan, aynı zamanda SEO danışmanlık hizmeti veren bir şirket. Merkezi Ankara’da olan SeoZeo, İstanbul’da da ofisi bulunan 14 kişilik genç bir ekipten oluşuyor. 2013 yılında ilk etkinliklerinde 200’ün üzerinde pazarlama uzmanını bir araya getiren ekip, bu yıl işi büyüterek #SEOZONE14 etkinliğine imza attı.

SEOZONE14’te kimler vardı?

Serdar Kuzuloğlu’nun açılış konuşması ile biraz gecikmeli olarak başladı etkinlik. İnternet Ekipler Amiri, 2000 yılında 17bin olan web sitesi sayısının bugün 1 milyar kadar olduğunu ve aralarından sıyrılmanın ne kadar zor olduğunu vurguladı. 1 saati aşkın konuşan Kuzuloğlu düşündürücü ayrıntılar aktardı. Serdar Kuzuloğlu’nun konuşmasından da anlar içeren videomuza göz atabilirsiniz.

#seozone14

Uluslararası SEO danışmanı ve yazar Alyeda Solis, içerikle ilgili etkileyici bir sunum yaptı. Hemen ardından Bastian Grimm SEO’nun tekniğine girdi. Grimm, kullandığı eklentileri, faydalandığı kaynakları anlattı ve tüyolarla dolu bir sunum yaptı. Sahneyi alan 19’luk yetenek Jon Cooper, link inşaası ve backlinklerin önemini anlattı.

Sunumlar yemek arasından sonra Michael King, Christoph Cember ve Annie Cushing ile devam etti. Kapanış sunumu ev sahibi Yiğit Konur’dan geldi.

2 thoughts on “İlk uluslararası SEO etkinliği SEOzone ’14 ardından

  • Sitenizi daha önceden beri takip ediyordum fakat son zamanlarda daha yoğun bir şekilde takip etmekteyim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.