Macunsuz diş fırçası Misoka

Bir diş fırçası düşünün, üzerine hiç bir macun sıkmadan kullanabileceğiniz, kimyasal içerikleri dert etmeden çocuğunuzun eline dahi verebileceğiniz. Japon tasarımcı Kosho Ueshima’nın tescilli, bol ödüllü yenilikçi fırçası MİSOKA, artık Türkiye’de.

misoka türkiyeMisoka diş fırçası nedir?

Misoka, nano teknoloji ürünü yenilikçi bir diş fırçası. Bu teknolojik fırçanın kılları 1 milyar mineral iyonuyla kaplanmış ve her bir fırça el ürünü. Kullanımı ise oldukça pratik, sadece bir bardak içme suyuna daldırıp dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Bu kadar! Fırça suya batırıldıktan sonra, kılların üzerindeki nano boyutlu minereller aktive oluyor ve dişleri temizliyor ve leke oluşumunu engelleyici bariyer oluşturuyor.

Nedir bu mineraller? Diş fırçasında nano boyutlu magnezyum, kalsiyum, sodyum vb kaplama teknolojisi kullanılmış. Leke ve kirlere karşı direnç gösteren hidrofilik özelliği de var.

Misoka Türkiye’de

Medyada habercilik alanında çalışan ve anne olduktan sonra iş hayatına ara veren İlkin Kavukcu ve dünyadaki ağız sağlığı ve ağız hijyenine yönelik teknolojileri ilgili çalışmalarıyla tanınan Diş Hekimi Emek Külür girişimci ve yenilikçi 2 kadın. Özellikle dişlerin florüre maruz kalmadan temizlemesinden etkilenen 2 anne, Maison&Object Paris 2017’de tanıtılan bu ürünü çok beğeniyor ve Türkiye distribütörlüğü için harekete geçiyorlar. Emek Hanım’ın ayrıca Türkiye’nin ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ haritasını çıkaran bir çalışması bulunuyor. Burada elde ettikleri verilerin üzücü olduğunu, ülkemizde her 2 kişiden 1’ine diş fırçası düştüğünü ve günde 3 kez diş fırçalama alışkanlığının %5’lerde olduğunu belirtti. İlkin Hanım ise sosyal sorumluluk projeleriyle küçük yaştan itibaren diş sağlığı eğitimi verilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

misokaTeknolojik Anneler olarak #annegözüyle Misoka’yı denedik

Fırçayı elinize aldığınızda çok şık ve hafif. Tutumu çok rahat ve ergonomik. Fırça kısmı tahminimizden çok daha ufak ve uç kısmı oval. Kılları çok yumuşak, yani piyasadaki normal fırçalar ile kıyaslarsak ‘hassas’ olarak satılanlar gibi. Macunsuz temizlik olur mu hissi başta insanı tedirgin ediyor, ancak fırçaladıktan sonra dişlerinizin üzerinde anında fark edeceğiniz bir pürüzsüzlük hissi oluşuyor. Çocuk boyutunun da olması çok hoşumuza gitti.

“Florür”süz temizlik kısmı ise bizi en etkileyen kısmı. Tek fırçalamada 1 miligram florürün dörtte birinden fazlasını yutmamız önerilirken, çocuklarımız diş fırçalarken endişe duyuyoruz. ‘Yuttu mu, yutmadı mı’ endişeleri ortadan kalkmış olacak.

Çevre konusunda da konuya bakarsak, çocukluğumuzdan beri duyarlı olduğumuz, çocuklarımıza da aşılamaya çalıştığımız klasik bir cümle vardır; diş fırçalarken musluğu açık bırakma! Günümüz teknolojisinin bize sunduğu bu ürüne bakarsak, 1 kişi sadece 1 hatta yarım bardak su harcamış oluyor. Bugün fırçayı düzenli kullanmaya başlayan 3 milyon kişi varmış; nerden bakarsanız bakın, çok büyük boyutta israfın şimdiden önüne geçilmiş oluyor.

Misoka fiyatı nedir?

Ürünün fiyatı 58 lira (14$). 90 kez kullanım ömrü bulunuyor. Bu da günde 3 kez fırçaladığınız takdirde bir aylık ömre tekabül ediyor. Misoka ismi de buradan geliyor, kelime anlamı ‘1 ay’. Şubat sonu gibi eczanelerde yaygınlaşması planlanıyor.

Ürün şu andan itibaren misako.com.tr ‘den sipariş edilebilir.

Sadece su ile temizleyen, macunsuz diş fırçası Misoka

Sadece su ile temizleyen, macunsuz diş fırçası Misoka

Yorumunuz