Instagramda kolaj yapma ve fotoğrafa yazı ekleme

Çektiklerinizi instagram’a yüklerken, fotoğraflara yazı ve çıkartma eklemek, fotoğraflardan kolaj yapmak isterseniz, onlarca seçenek çıkıyor karşınıza. Neredeyse piyasadaki hemen her uygulamayı denemiş olarak diyebiliriz ki, PhotoGrid pek çok özelliğiyle bizim tercihimiz.

instagramda kolaj

Instagramda kolaj yapma ve fotoğrafa yazı ekleme

PhotoGrid’i kullanmak gerçekten çok kolay. Yapmanız gereken fotoğrafı çektikten sonra, uygulamayı açmanız ve sunulan seçeneklerden birini seçip işleme başlamanız. PhotoGrid tamamen instagrama uyumlu geliştirildiği için sorun yaşamayacaksınız.

Uygulamayı nasıl kullanacaksınız?

Uygulamayı açın. Karşınıza 6 seçenekli bir ekran çıkacak.

Izgara HD : Bu seçenek size kolaj yapma imkanı sunuyor. Tıklayın. Karşınıza fotoğraflarınızın olduğu dosyalar gelecek. İstediğiniz fotoğraflara hafifçe dokunun ve seçin. 9 taneye kadar seçebilirsiniz. Seçiminiz bitince ‘sonraki’ tuşuna basın. Karşınıza rasgele seçilmiş bir kolaj düzeni çıkacak. Bu düzenden memnun değilseniz, en alt sırada göreceğiniz tuşları kullanarak kendi kolajınızı oluşturun. Aşağıdaki tuşlar yardımıyla fotoğrafların yerlerini değiştirebilir, çerçeve ve fon rengini değiştirebilir, kolajınıza yazı ve/veya çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

instagramda video yapmak

Tek HD : Bu seçenekte tek fotoğraf üzerinde istediklerinizi uygulayabilirsiniz. Fotoğrafı editleyebilir, çerçeve, fon, yazı ekleme, çıkartma ekleme, süsleme yapabilirsiniz.

Şablon HD : Bu seçeneğe tıklarsanız karşınıza hazır kolaj şablonları çıkacak. Kimi tek foto için kimi çoklu seçenek ile kullanabileceğiniz eğlenceli ve özel günlere ait tasarımlar. Zaman zaman uygulamaya güncelleme geldiğinde bu seçeneğe uğrayın, yeni şablonlar eklenmiş olabilir.

serbest_hd

Video Slaytlar : Adından anladığınız gibi çoklu fotoğraf seçeneği ile video slayt hazırlayabiliryorsunuz. Daha güzeli, stediğiniz müzikle de fon yapabilirsiniz.

Serbest HD : Bu seçenek ile seçtiğiniz fotoğraf veya fotoğrafların boyutunu parmak dokunuşlarınızla ayarlayarak serbestçe duran görseller elde edebilirsiniz. Yine aralarına ve/veya üstlerine yazılar ekleyebilirsiniz. Fonu da seçenekler arasından seçebilir, hiçbirini beğenmediyseniz, telefonunuzdaki bir görsel ile arka planı kaplayarak fon oluşturabilirsiniz.

Ekranınızda göreceğiniz 6. seçenek reklamdır. Tıklarsanız google playstore linki açılır ve programı yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur.

PhotGrid uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilir, arzu ederseniz uygulama içi satın alımlarla standart uygulamanın çeşitliliğini arttırabilirsiniz.

Sorunuz olursa yorum kısmına ekleyin, yardımcı olalım. Fotoğraflarla oynamak gerçekten çok zevkli ve dinlendiriyor sanki… Şimdiden iyi eğlenceler!

 

İlgili Haberler
11 Comments to “Instagramda kolaj yapma ve fotoğrafa yazı ekleme”
 • Teknotag
  10 Ağustos 2014 - Cevapla

  Bu uygulamayı indirdim ve denedim tam aradığım şey buydu teşekkürler yazarkafe :)

  • İpek
   11 Ağustos 2014 - Cevapla

   Memnun olduk, yine bekleriz ;)

 • Güncel Donanım Bilgileri
  12 Ağustos 2014 - Cevapla

  Uygulamayı ilk çıktığı zamanlar keşfetmiştim uzun süredir kullanıyorum. Gün geçtikçe gelen güncellemeler ile; Arka planı renklendirme, smiley ekleme gibi bir çok özellik geldi ve gittikçe gelişiyor. Herkese tavsiye ederim.

 • zehra
  27 Ağustos 2014 - Cevapla

  Tek HD bölümündeki instagram modunun arka planını galeride olan resimlerden nasıl koyabilirim?

  • İpek
   1 Eylül 2014 - Cevapla

   Serbest kolaj seçeneğini seçin. Arka plan ve üstüne koymak istediklerinizi seçin. Arka plan yapmak istediğiniz fotoyu parmaklarınızla büyüterek arkayı kaplayın. Üzerine istediğiniz foto veya yazıları ekleyin.

 • mehmet
  18 Ekim 2014 - Cevapla

  indiremedim nerden indirioz

 • burak
  20 Ekim 2014 - Cevapla

  Gayet başarılı bir paylaşım olmuş. İndirdim sonunda. kullanalım bakalım.

  • İpek
   22 Ekim 2014 - Cevapla

   Teşekkürler, deneyin yine yorumlayın :)

 • seden
  9 Ağustos 2016 - Cevapla

  Guvenlimi

 • dogan
  25 Ağustos 2018 - Cevapla

  instagramda fotograf üzerine nasıl kurumsal reklam için çerçeve yapabilirim

YorumunuzThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.